شبکه ای | پلاک ۵۲

آخرین شماره مجله پلاک52

شبکه ای

تماشاخانه, معرفی فیلم

۱۰ فیلم کمدی تماشایی که توسط کارگردانان زن ساخته شده است 

در حالی که تعداد بی‌شماری کمدی‌های معروف و خاطره‌انگیز به کارگردانی مردان توجه بسیاری را در طول سال‌ها به خود جلب کرده است، شکی نیست که بسیاری از کارگردانان زن هم در این ژانر نامی تاثیر گذار و در بعضی از فیلم ها فراتر از مردان برای خود دست و پا کرده‌اند.

داستان, ماموریت در دوبی

ماموریت در دوبی – قسمت هشتاد و سوم 

فیتز با شنیدن اندرز ملوک در آخرین لحظات دیدار با او احساس کرد که مادر لیلا با پیش کشیدن این موضوع به طور ضمنی به عشق آتشین او نسبت به دخترش اشاره کرده و حقیقت تلخ پذیرش شکست در یک عشق بی تناسب را در یک جمله کوتاه به او تذکر داده است.

ادبیات ایران و جهان, تاریخ

داستان دنباله دار سلیم سامورایی – قسمت سی و سوم 

فرخنده چادرش را جلوی صورتش کشید و آرام گریست. سلیم‌سامورایی رو به پنجره ایستاد و به دل سیاه شب زل زد. دقایقی بعد نعیمه‌خانم با سینی چای آمد و پشت سرش آقافرج پا به اتاق گذاشت.

تماشاخانه, معرفی فیلم

بهترین فیلم‌های تاریخی نتفلیکس که باید تماشا کنید 

در این مطلب بهترین فیلم‌های تاریخی نتفلیکس را بر اساس امتیازشان در وب‌سایت آی‌ام‌دی‌بی نام بردیم که تماشایش برای علاقه‌مندان به این ژانر خالی از لطف نیست.

تاریخ

چگونه اسکندر سپاه هخامنشیان را در غزه شکست داد؟ 

بعد از فلیسطی‌ها حاکمیت غزه بارها به دست اقوام و پادشاهان مختلف افتاد، از داوود،‌ پادشاه و پیامبر بنی‌اسرائیل تا آشوری‌ها، مصری‌ها و بابلی‌ها. تا این که در قرن ششم قبل از میلاد کورش کبیر بنیان‌گذار شاهنشاهی هخامنشی آن را به تسخیر درآورد.

اخبار فرهنگی و هنری

«وقت بلوغ» سهراب شهید ثالث؛ روزمره‌گی زندگی یک پسر بچه با مادری که کارگر جنسی است 

شهید ثالث طبق معمول غالب فیلم‌های آلمانی‌اش، جهنمی را ترسیم می‌کند که گریزی از آن نیست. این بار این جهنم تلخ‌تر است و تکان‌دهنده‌تر، چرا که شخصیت اصلی فیلم کودکی است که در برابر جهان بزرگسالان در حال خرد شدن است.

معرفی کتاب

کریستین گرانویل؛ جاسوسی که محبوب چرچیل بود 

او به زبان‌های مختلف صحبت می‌کرد و می‌دانست که چگونه به اصطلاح از زیر رادار عبور کند و بدون اینکه شناسایی شود وارد و خارج شود، زیرا شخصیتی که او به نمایش می‌گذاشت یک کنتس نسبتا کم حوصله و زنی با آدرنالین بالا بود که سیگار قاچاق می‌خرید و گاه برای تفنن سیگار می‌کشید اما حتی سیگاری هم نبود.

داستان, ماموریت در دوبی

ماموریت در دوبی – قسمت هشتاد و دوم 

 گفته های مادر لیلا همچون دشنهای بود که در قلب فیتز فرو رفته باشد. او حالا احساس می کرد که خانواده لیلا به او نه به چشم داماد آینده که به عنوان مشاوری دلسوز و جا افتاده نگاه می کنند و درباره آینده دخترشان از او راه و چاره می جویند.