ماسونری | پلاک ۵۲

آخرین شماره مجله پلاک52

ماسونری

تماشاخانه, معرفی فیلم

سریال فروپاشی (The Undoing): کندوکاوی عمیق در یک تریلر روانشناختی 

“فروپاشی” یک سریال جذاب و دیدنی است که با داستانی پرکشش، بازی‌های درخشان و کارگردانی ماهرانه، مخاطب را تا پایان با خود همراه می‌کند. اگرچه پایان سریال ممکن است برای برخی ناامیدکننده باشد و ریتم آن در برخی قسمت‌ها کند شود، اما به طور کلی این سریال یک تجربه تماشایی و لذت‌بخش را برای علاقه‌مندان به ژانر تریلر روانشناختی فراهم می‌کند.

تماشاخانه, معرفی فیلم

چرا استفاده از موسیقی لس‌آنجلسی در فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی رایج شده ؟ 

اما این روزها شاهد موج گسترده استفاده از موسیقی‌های نوستالژیک و از نظر ارشاد غیرمجاز در فیلم‌ها و سریال‌ها هستیم. رجوع به حافظه موسیقی جمعی یک جامعه در همه جهان انجام می‌شود. اما با توجه به قوانینی که در ایران وجود دارد، این بهره بردن از حافظه موسیقی، بدون هزینه کردن برای حق استفاده از اثر، احتمالا حکایتی دیگر دارد.

اخبار فرهنگی و هنری, کیوسک

جهانگیر کوثری: دلیل اکران نشدن «رگ‌های آبی»‌ 

جهانگیر کوثری درحالی درباره ممنوعیت فعالیت دخترش اطلاع‌رسانی کرده که پیش از این و در جریان اعتراضات در ایران نیز شمار زیادی از هنرمندان ممنوع‌التصویر شدند، تا اندازه‌ای که صدا و سیمای ایران برای پخش و بازپخش بیش از ۲۰ مجموعه تلویزیونی دچار مشکل خواهد شد.

تماشاخانه, معرفی فیلم

جان استون‌هوس: از سیاستمداری جاه‌طلب تا فراری در استرالیا 

“Stonehouse” به دلیل داستان جذاب و پرماجرا، بازی‌های درخشان و فضاسازی دقیق مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. بسیاری از منتقدان، بازی “متیو مک‌فادین” در نقش “جان استون‌هوس” را ستودند و آن را یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های او در دوران حرفه‌ای‌اش دانستند.

داستان, داستان, ماموریت در دوبی

ماموریت در دوبی – قسمت نود و دوم 

هر چه از عمر فعالیت کاباره شمش طلا می گذشت بر شهرت فیتز در سرتاسر شیخ نشین های جنوب خلیج فارس هم افزوده م یشد به طوریکه سرشناس ترین شخصیت های عرب و غیر عرب منطقه سعی می کردند به هر بهانه شده شبی را در شمش طلا سپری کنند و با فیتز طرح دوستی بریزند.

تماشاخانه, حیات خلوت, معرفی فیلم

از تهران تا هالیوود: فیلم‌هایی که باید قبل از خرید خانه ببینید 

قبل از اینکه گام بزرگی در جهت خرید خانه بردارید، تماشای چند فیلم می‌تواند به شما کمک کند تا دیدگاه واقع‌بینانه‌تری نسبت به این فرآیند و چالش‌های احتمالی آن به دست آورید.

فرهنگستان

رمزگشایی از «وصیت‌نامه» اسماعیل کاداره پس از مرگش 

در برابر دیکتاتور، ترکیب عجیب و غربیی از ترس، تحسین و احترام وجود دارد. مرزها از بین می‌روند. ترس جای خود را به تحسین می‌دهد و تحسین به صورت ترس درمی‌آید. احساسات متناقض به صورت یکسان جلوه می‌کند و به همین دلیل است که دیکتاتوری آن قدر دوام می‌آورد.

حیات خلوت, معماری

خانه‌های بی اند گیبل (Bay and Gable): گنجینه‌های معماری ویکتوریایی در قلب تورنتو 

خانه‌های بی اند گیبل با معماری منحصر به فرد و تاریخچه غنی خود، یکی از جواهرات معماری تورنتو محسوب می‌شوند. این خانه‌ها نه تنها زیبایی بصری را به شهر می‌بخشند، بلکه یادآور دوران گذشته و هویت تاریخی تورنتو نیز هستند.