ماسونری | پلاک ۵۲

آخرین شماره مجله پلاک52

ماسونری

داستان, فرهنگستان, فرهنگستان - ۴۲, ماموریت در دوبی

ماموریت در دوبی – قسمت چهل و دوم 

جاسازی سلاحها به گونه ای بود که به محض ورود لنج به آبهای آزاد با کنار رفتن سرپوش متحرک دیواره لنج همگی برای عملیات رزمی آماده می شد. فیتز با استفاده از آخرین فرصت اقدام به خرج گذاری توپها و مسلسلهای سنگین کرد.

تماشاخانه, تماشاخانه۴۲

لومیر ۲۰۲۲ برندگان خود را شناخت 

جوایز بین‌المللی رسانه لومیر که برندگان آن توسط آرای ثبت شده رسانه‌های خارجی فعال در فرانسه مشخص می‌شوند، فیلم «اتفاق» آدری دیوان را به عنوان بهترین فیلم سال خود شناخته است.

تماشاخانه, تماشاخانه۴۲, کیوسک

رقبای دریافت خرس‌های طلایی و نقره‌ای برلیناله ۲۰۲۲ معرفی شدند 

هفتاد و دومین جشنواره فیلم برلین اسامی فیلم‌های حاضر در بخش رقابتی امسال را اعلام کرد. در این بخش ۱۸ فیلم برای دریافت خرس‌های طلایی و نقره‌ای رقابت می‌کنند. این فیلم‌ها در مجموع از ۱۵ کشور مختلف انتخاب شده‌اند و ۱۷ فیلم از این میان برای اولین بار در معرض نمایش قرار می‌گیرند.

تماشاخانه, تماشاخانه۴۲, کیوسک

در فاصله ۹روز تا شروع رای‌گیری اسکار؛ «قدرت سگ» از «روما» جلو زد 

با اعلام برندگان جوایز منتقدان داکوتا، «قدرت سگ» ساخته جین کمپیون بیست و یکمین جایزه فصل جوایز سینمایی را برد و «روما» ساخته آلفونسو کوارون در سال ۲۰۱۸ را که ۲۰ جایزه منتقدان را برده بود، پشت سر گذاشت.

دانشگاه اوتاوا
حیات خلوت, کیوسک, کیوسک - ۴۰

معرفی دانشگاه های کانادا؛ دانشگاه اتاوا 

معرفی دانشگاه های کانادا و آمریکا این قسمت : دانشگاه اتاوا University of Ottawa یکی از برترین دانشگاه های کانادا دانشگاه اتاواست. این دانشگاه که در پایتخت کانادا واقع شده است، بزرگترین دانشگاه دو زبانه انگلیسی-فرانسوی دنیاست. دانشگاه اتاوا در سال 1848 میلادی با نام…

مسابقه شعر مونترال
کیوسک, کیوسک۴۲

فراخوان جایزه بین المللی شعر مونترال Montreal ۲۰۲۲ 

این جایزه توسط دپارتمان انگلیسی دانشگاه مک گیل در مونترال کانادا برگزار می شود. هیئت داوران متشکل از شاعران و منتقدان معتبر بین‌المللی فهرست کوتاهی از حدود 60 شعر را انتخاب می‌کنند.

فرهنگستان - ۴۲

ناز نازی بودن هم عالَمی داره 

مرد ها یک روز از عمروشون رو هرگز فراموش نمی کنند. من هم همینطور یک روز از عمرم را همیشه به یاد دارم. اون روز، روزی بود که برخلافِ روزهای قبل که، صبح ها با غُرو لُند بیدارم می کردند، دستی نرم ونازک رو روی…