کارت ماسونری | پلاک ۵۲

آخرین شماره مجله پلاک52

کارت ماسونری

حیات خلوت

با طراح سر در دانشگاه تهران آشنا شوید 

با یک بررسی اجمالی می توان گفت که از میان معروف ترین و بهترین دانشگاه های دنیا، دانشگاه تهران تنها دانشگاهی است که از طریق یک بنای فرهنگی سمبلیک با مهندسی پیچیده، پیام های ویژه معنوی، علمی و فرهنگی را به مخاطبان خود می دهد.

حیات خلوت, فرهنگستان

ابتدا عادت ها را می سازید و بعد آنها شما را خواهند ساخت! 

شما عادت دارید بعد از غذا خوردن سیگار بکشید.  در اینجا تایم بعد از غذا، جرقه چرخه عادت است.شما که نمی توانید جرقه غذا خوردن  یا  تایم بعد از غذا را حذف کنید اما می توانید یک رفتار جایگزین انجام دهید.

حیات خلوت, روانشناسی, سبک زندگی

سی سو ؛چگونه استقامت و اراده ما را در زندگی بهبود می‌بخشد؟ 

“Sisu” یک مفهوم مهم و قدرتمند است که نشان دهنده پایداری، استقامت، و اراده داخلی در مواجهه با چالش‌ها و مواقع دشوار است. استفاده از “سی سو” می‌تواند به ما کمک کند تا در زندگی روزمره خود با استرس‌ها و چالش‌هایی که ممکن است با آنها مواجه شویم، به بهترین شکل ممکن ادامه دهیم.

اخبار اجتماعی, حیات خلوت, روانشناسی

فرضیه شبیه‌سازی: آیا ما انسان‌ها در یک شبیه‌ساز محاسباتی زندگی می‌کنیم؟ 

فرضیه شبیه‌سازی مبتنی بر ایده‌ای است که در زمینه علم کامپیوتر و نظریه اطلاعات مورد بحث قرار می‌گیرد. این ایده بر اساس تکنولوژی و روش‌هایی است که در توسعه برنامه‌های کامپیوتری و شبیه‌سازی استفاده می‌شود.

حیات خلوت, فرهنگستان, معرفی کتاب

زنانی که برای هتیلر پرواز کردند 

به فوریه سال 1944 برمی‌گردیم، در این زمان مشخص بود که دیگر آلمان پیروز جنگ نخواهد شد. در این زمان یک خلبان زن آلمانی به نام هانا رایچ با آدولف هیتلر، قرار ملاقات داشت. آثار خستگی در پیشوا نمودار بود، طوری که با خستگی دستش را برای سلام نازی بالا آورد.

حیات خلوت, فرهنگستان

ماجرای آگهی یادبود محرمعلی خان سانسورچی 

محرمعلی خان یک سانسورچی بود. روزنامه نویس ها با او خوب نبودند. اما او وظیفه اش را انجام میداد و البته، برای خوش خدمتی علیه کسی پرونده نمی ساخت تا تیشه به ریشه اش بزند.

دوربرگردان, دوربرگردان۴۲, شهرام خان از فرنگ برگشته

دایی جان ناپلئون در بهشت 

اگر روسیه و انگلیس هم بی خیال ما شوند ، این مارلین دیتریش دست از سر کچل مملکت ما بر نمی دارد. آقا به نظرم موقع صرف آبگوشت بزباش لوبیاهایش را جدا کنید و نخورید بهتر است.