کارت ماسونری | پلاک ۵۲

آخرین شماره مجله پلاک52

کارت ماسونری

حیات خلوت, فرهنگستان

نگاهی به مطبوعات معاصر ایران | قسمت دوم : هفته نامه فکاهی توفیق 

توفیق، هفته‌نامهٔ فکاهی و طنزآمیز فارسی‌زبان ایران با حدود نیم قرن فعالیت از سال ۱۳۰۲ تا ۱۳۵۰ خورشیدی بود. ازاین‌رو که مجلهٔ توفیق در شب‌های جمعه منتشر می‌شد، شعارش این بود: «همشهری! شب جمعه دو کار یادت نره: دوم خریدن مجله توفیق!»

حیات خلوت

زمان انتظار طولانی، پاشنه آشیل بیمه سلامت در کانادا 

معضل عدم دسترسی فوری به پزشک متخصص و شروع درمان برای بیماری های خطرناک مانند سرطان ها، به تدریج تبدیل به پاشنه آشیل سیستم درمانی کشور شده  که می بایست با حداکثر اولویت مورد توجه دولتمردان قرار گیرد.

حیات خلوت, فرهنگستان

بارونس بلژیکی که ایران دهه پنجاه را به تصویر کشید 

بارونس ماری-ترز اولنز د شخوتن  در سال ۱۹۰۵ از پدر و مادری بلژیکی و اتریشی به دنیا آمد و پس از آنکه در ۱۹۲۶ با یک دیپلمات بلژیکی ازدواج کرد، سفرهای زیادی از جمله به ایران داشت.

حیات خلوت, فرهنگستان

نگاهی به مطبوعات معاصر ایران | قسمت اول : مجله زن روز 

مجله «زن روز» از پر طرفدارترین و در واقع موفق‌ترین نشریات تاریخ روزنامه‌نگاری ایران است که در منطقه نیز به عنوان یکی از پیشروترین مجلات اختصاصی خانم‌ها شناخته می‌شد. این مجله در اوایل دهه ۴۰ توسط مرحوم مجید دوامی بنیانگذاری شد.

دوربرگردان, روزشمار یک جَو زده در تاریخ, طنز

کلئوپاترای هفتم فیلوپاتور، آخرین ملکه مصر 

اینطور که در تاریخ اومده، کلئوپاترا زن باهوش و جاه‌طلبی بوده که مهره‌ی مار داشته و هرجا میرفته همه عاشق چشم و ابروش میشدن. صد البته فرودهای ناگهانی کلئوپاترا و این موضوع که اون هیچوقت به صورت معمولی جاهای مهم نمیرفت هم بی‌تاثیر نبود.

حیات خلوت, فرهنگستان

هر ایرانی، یک پیکان 

یکی از مهمترین شعارهای آن زمان، هر ایرانی یک پیکان است. از ویژگی های بارز این خودرو، تهویه هوای مناسب و امکاناتی بود که هیچ یک از خودروهای مدرن آن را نداشتند حتی با وجود عرضه سایر خودروهایی نظیر پژو و پراید، پیکان همچنان طرفداران خاص خود را داشت.