بیلبورد پلاک۵۲ | پلاک ۵۲

آخرین شماره مجله پلاک52

بیلبورد پلاک۵۲

بعد از اجرای سارینا در قسمت دوم مترونم که مورد تشویق داوران قرار گرفت ، درخواست های زیادی از همراهان پلاک ۵۲ برای نمایش کارهای بیشتری از این نوجوان هنرمند به دست ما رسید. از این رو از سارینا درخواست کردیم تا ترانه دیگری را برای ما اجرا کند .

سارینا رضایی متولد اردیبهشت ۱۳۸۳ است. او موسیقی را از پنج سالگی با ارف و فلوت نزد استادش خانم تاجیک شروع می کند و سپس یکسال کیبورد را نزد خانم کریمی می آموزد.  بعد از آن سارینا تا ۱۲ سالگی موسیقی کار نمی کند تا اینکه با دیدن فیلم خوانندگی دختری هم سن خود، به خوانندگی علاقمند می شود. سارینا در ایران زندگی می کند و به زبان انگلیسی مسلط است. او شعرهایی به پارسی و انگلیسی می نویسد و می خواند تا پس از مدتی متوجه می شود که به زبان انگلیسی با تسلط بیشتری می خواند و به تدریج سبک خودش را پیدا می کند. سارینا به زبان های فرانسوی و ژاپنی هم آشنایی دارد و برای روز مادر شعر و ملودی ای از ترکیب انگلیسی و فرانسه و ژاپنی می سازد و می خواند که اولین کار مستقل او محسوب می شود.

سارینا از ۱۵ سالگی نواختن گیتار را نیز نزد کیا کلهر شروع می کند. او تا کنون ترانه های متعددی از زبان های مختلف را به سبک خودش تنظیم و بازخوانی کرده است اما پنج ترانه به زبان انگلیسی تنظیم کرده که شعر و ملودی از خودش است.

سارینا ترانه Ju Veux را به همراهان پلاک۵۲ تقدیم می کند:

درسا (سوگند) ربیعی متولد ۱۳۸۴ اهل و ساکن شهر لنگرود از استان گیلان است. او در حال حاضر در کلاس یازدهم رشته ریاضی فیزیک تحصیل می کند. درسا یادگیری موسیقی را از کودکی شروع کرده‌ و حالا حدود سه سال هست که آواز و پیانو را به صورت حرفه ای دنبال می کند. علاقه اصلی درسا، آواز موسیقی کلاسیک و اپرا است اما در عین حال به موسیقی فولک اقوام ایرانی و برخی زبان های خارجی هم می پردازد. او  در کنار موسیقی به بازیگری هم علاقه مند است و تاکنون در چند پروژه سینمایی و سریال حضور داشته است.

برخی از فعالیت‌ها و سوابق هنری درسا ربیعی : نفر اول به انتخاب داوران استادان پرواز همای، فرزاد فرزین و امیر عباس گلاب در مسابقه ساز نواز ،عضو اصلی گروه کر فیلارمونیک گیلان از سال ۹۸،بازی در سریال کوبار و فیلم های سینمایی مشمشه و بازی در نماهنگ تبلیغاتی کنسرت آقای علی زند وکیلی،انتشار تک آهنگ نگو به صورت مشترک با آقای فانی،شعر، آهنگ، تنظیم و اجرای آهنگ آرزوهای کوچک برای تیتراژ فیلم کوتاه کودکان کار ،اجرای آهنگ الا تی‌تی برای تیتراژ فیلم کوتاه سیاه و سفید،

درسا به زیبایی و با احساسی ناب می خواند و برای لذت بردن از اجرای او نیازی به دانستن زبان پارسی نیست . او از آن نوجوانانی است که می توان امید داشت با وجود آن ها آینده ای درخشان در انتظار ایران زمین است. آینده ای که در آن دوستی بیشتر است، آینده ای که موسیقی در آن جاری است.

درسا ربیعی ترانه ماه پیشانو را به همراهان پلاک۵۲ تقدیم می کند:

فاطمه گردکانه هجده سال دارد و در تهران زندگی می کند. او از سیزده سالگی فراگیری ساز گیتار را شروع کرده و حالا خود این ساز را آموزش می دهد. فاطمه در هنرستان در رشته نگارگری مشغول به تحصیل است.

او اصالتا کورد زبان است و به آوازهای کوردی و سازهای ایرانی علاقه دارد و علاوه بر گیتار، دف هم می نوازد.

فاطمه، ترانه معروف عاشقانه کوردی پیمانی بوسین  را به همراهان پلاک ۵۲ تقدیم می کند:

پیمانی بوسین (با هم عهد و پیمان می بندیم)

پەیمانی بووەسین من و یارەکەم، دەس لە دەسی یەک دوور لە شارەکەم، نە تو بتورە نە من قار ئەکەم، نە تو کوچ بکه نە من قار ئەکەم، نە تو شین بکە نە من زار ئەکەم، مالەکەم بی تو تەنیا و بی دەنگە، باخچەی حەوشەکەم کز و بی رەنگە، چه مانگە شەوی ماتوو دل تەنگە، هەزاران خوزگەم بەو بەردوو سەنگە، پەیمانی بووەسین من و یارەکەم، دەس لە دەسی یەک دوور لە شارەکەم، نە تو بتورە نە من قار ئەکەم، نە تو کوچ بکه نە من قار ئەکەم، نە تو شین بکە نە من زار ئەکەم، بەهاریک ئاوا کە لیت بی بەشم، هاوینم نەبی لە بەختی رەشم.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp

پلاک52

مجله فرهنگی، اجتماعی، هنری و طنز
ایرانیان کانادا و آمریکا


چنانچه مایل به دریافت آخرین شماره خبرنامه، تخفیف خرید محصولات و به روزرسانی های اخبار ما هستید، پیشنهاد میکنیم در خبرنامه ما با ورود نشانی ایمیلتان عضو شوید.


با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید.