۴۲.۵ درصد افزایش قیمت مسکن در تهران

بانک مرکزی ایران اعلام کرد که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی طی خرداد ماه گذشته در تهران با ۴۲.۵ درصد جهش نسبت به یک‌ سال پیش از آن، به ۱۸ میلیون و ۹۴۸ هزار تومان رسید.

گزارش بانک مرکزی ایران با عنوان «تحولات بازار مسکن در شهر تهران» حاکیست، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی که در اردیبهشت گذشته ۱۶ میلیون و ۹۷۲ هزارتومان بوده، در فاصله یک ماه ۱۱.۶ درصد افزایش یافته است.

این رشد در حالی است که تعداد معاملات مسکن در خرداد ماه نسبت به اردیبهشت گذشته ۴.۷ درصد کاهش یافته است.البته این گزارش نشان می‌دهد که تعداد معاملات مسکن در خرداد گذشته نسبت به ماه مشابه سال پیش، ۸۰.۱ درصد افزایش داشته است.


بر پایه این گزارش، در میان مناطق ۲۲‌ گانه شهر تهران بالاترین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران با نرخ ۴۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی به منطقه ۱ اختصاص داشته و در مقابل منطقه ۱۸ شاهد انجام معاملاتی با نرخ متوسط ۸ میلیون ۸۹۰ هزار تومان بوده که پایین‌ترین قیمت در میان مناطق مختلف شهر تهران محسوب می‌شود. این دو منطقه طی یک سال منتهی به خرداد گذشته به ترتیب شاهد افزایش ۵۳.۶ و ۴۷.۶ درصدی متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی مبادله شده بوده‌اند.

(یورو نیوز)


شماره جدید مجله دیجیتالی پلاک ۵۲

در ۹۴ صفحه مطالب خواندی، دیدنی و شنیدنی منتشر شد

#Persian_Magazine #Pelak52

#پلاک۵۲

PELAK52 Media and Advertising Inc.

Vancouver : 586 Silverdale Pl, North Vancouver, BC V7N 2Z5

(778)682 6253 (778)929 5362

Toronto :15 Carousel Crescent ,RichmondHill, ON, L4E 3X7

(416) 875-8543

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn - Grey Circle