گپ و گفت با غزال آخوندزاده، نوازنده و مدرس پیانو

از غزال آخوند زاده شاید بتوان به عنوان یکی از استعدادهای درخشان موسیقی معاصر ایران نام برد. او که متولد ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۷۶ در محله عباس آباد تهران است، از هفت سالگی نواختن پیانو را شروع کرده و زمانی که تنها نه سال داشته، برای اجرای زنده در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه رفته است.

غزال برای ادامه تحصیل در رشته پیانو ابتدا وارد هنرستان موسیقی می شود و همیشه از این دوران به عنوان نقطه عطفی در زندگی هنری خود نام می برد. در چهارده سالگی و به موازات تحصیل در هنرستان، انجمن فرهنگی ایران و اتریش با عضویت او موافقت می کند که در آن زمان جوان ترین عضو این انجمن بوده است. عضویت در این انجمن این فرصت گران بها را در اختیارش قرار می دهد که در مستر کلاس های پروفسور شولتز، نوازنده و رهبر ارکستر صاحب نام اتریشی، به عنوان پیانیست همکاری داشته باشد.

غزال از پانزده سالگی تدریس پیانو را شروع می کند. او یکسال بعد و در شانزده سالگی در کنسرواتوار شهر وین برای ادامه تحصیل پدیرفته می شود. اما به دلیل سن پایین، به توصیه خانواده ادامه تحصیل در خارج از ایران را به زمانی دیگر موکول می کند. او در حال حاضر تحصیلات خود در رشته موسیقی را در دانشگاه ادامه می دهد.

غزال آخوندزاده در سال ۱۳۹۸ از طرف آقای محمد رحمانیان، کارگردان معروف تیاتر، برای بازی در نمایش روزهای رادیو دعوت می شود تا نقش یک پیانیست لهستانی را بازی کند. غزال از بازی در این نمایش به عنوان یکی از اتفاقات بسیار جالب زندگی خود یاد می کند چون از سویی برای اولین بار بر روی صحنه تیاتر می رفته و از سویی دیگر برای اجرای این نقش می بایست زبان لهستانی را یاد می گرفته است.

غزال اجراهای متعددی در کارنامه هنری خود دارد اما یکی از اجراهای خاطره انگیز او، حضور در کنسرت تیرماه ۱۳۹۷ رضا صادقی بوده زیرا در این کنسرت رضا صادقی برای اولین بار از هنرنمایی یک بانوی نوازنده در ارکستر خود بهره می برد.

غزال آخوندزاده اعتقاد دارد که در این روزها که بیماری کووید-۱۹ زندگی را بر مردم سخت کرده، گوش دادن به موسیقی خوب و یا حتی شروع یادگیری موسیقی راه بسیار موثری برای تجدید قوا و پیدا کردن انگیزه برای گذر سلامت از این بحران باشد.

تکنیک او در تنظیم موسیقی و نواختن پیانو به قدری قوی و ماهرانه است که هنرمند بزرگی مانند یانی از نحوه اجرای او تعریف و تمجید کرده است. اگر غزال با همین انگیزه و پشتکار به راهی که انتخاب کرده ادامه دهد، بدون شک به زودی به جایگاهی در موسیقی ایران خواهد رسید که قبل از او کمتر کسی رسیده است.

در ادامه گپ و گفتی تصویری با این بانوی هنرمند انجام داده ایم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

PELAK52 Media and Advertising Inc.

Vancouver : 586 Silverdale Pl, North Vancouver, BC V7N 2Z5

(778)682 6253 (778)929 5362

Toronto :15 Carousel Crescent ,RichmondHill, ON, L4E 3X7

(416) 875-8543

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn - Grey Circle