مرزها با آمریکا سی روز دیگر بسته باقی می ماند

نخست وزیر جاستین ترودو امروز شنبه ۱۸ آپریل ، سخنان روزانه خود را با اعلام اینکه با توافق به عمل آمده با دولت آمریکا مرزها به مدت سی روز دیگر بسته باقی می ماند آغاز و از آن به عنوان نمونه ای دیگر از همکاری خوب بین طرفین یاد کرد. وی تاکید کرد که شرایط قبلی برای انتقال کالا و ترددهای ضروری به قوت خود باقی خواهد ماند.

نخست وزیر ترودو در ادامه سخنانش از مردم خواست که علیرغم هوای مطبوع این روزها، کماکان در خانه باقی بمانند و حداکثر یک نوبت در هفته برای خرید های ضروری از خانه خارج شوند و توصیه های بهداشتی را رعایت کنند تا پیشرفت هایی که به دست آمده، از بین نرود. او گفت که امروز آمار و اطلاعات بیشتری در خصوص آخرین وضعیت بیماری در کانادا از طریق دکتر تام و همکارانش به اطلاع مردم خواهد رسید.

جاستین ترودو با اشاره به تسهیلات متعددی که دولت برای حمایت از مردم و کسب و کارها ارائه کرده است، از اعتبار جدیدی برای پشتیبانی از بومیان ( Indigenous) سخن گفت. بر این اساس دولت مبلغ ۳۰۶ میلیون دلار برای حمایت از کسب و کار بومیان اختصاص داده که به صورت وام های کوتاه مدت بدون بهره در اختیار آن ها قرار می گیرد و ابراز امیدواری کرد که بومیان با این کمک ها در شرایط فعلی کسب و کار خود را حفظ کرده و در دوران پسا کرونا بتوانند آن را ادامه دهند. نخست وزیر بیان داشت که این اولین قدم برای حمایت از بومیان است و ادامه پیدا خواهد کرد.

جاستین ترودو در ادامه با اشاره به اهمیت فراهم کردن تجهیزات ایمنی شخصی برای کادر درمانی خط مقدم مبارزه با کووید-۱۹ گفت که روز گذشته دو محموله هوایی ماسک صورت N95 وارد کشور شده و توزیع خواهد شد و ورود اقلام بیشتری در تعطیلات پایان این هفته و در طول هفته آینده ادامه خواهد یافت. او همچنین گفت که شرکت Toronto Stamp با تغییر خط تولید، شروع به تولید محافظ صورت (Face Shield) کرده و طی دو ماه آینده میلیون ها ماسک را آماده استفاده می کند.

در ادامه نخست وزیر ترودو به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.خود را در برابر ریسک ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ارزیابی کنید!#Covid19

#Corona_virus

#Justin_Trudeau


#pelak52

#پلاک۵۲PELAK52 Media and Advertising Inc.

Vancouver : 586 Silverdale Pl, North Vancouver, BC V7N 2Z5

(778)682 6253 (778)929 5362

Toronto :15 Carousel Crescent ,RichmondHill, ON, L4E 3X7

(416) 875-8543

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn - Grey Circle