ما، طلسم ۴۴ ساله را شکستیم


گپ و گفت با پیمان اسدی

مدافع شوت زن تیم ملی واترپلو ایران

اشاره:

ما ایرانی ها ممکن است در کشورهای مختلفی زندگی کنیم، ظاهرمان با هم تفاوت داشته باشد،‌ با گویش های متفاوتی صحبت کنیم و یا در تفکرات و عقاید با هم اختلاف دیدگاه داشته باشیم، اما در یک نقطه به هم می رسیم و با هم اشتراک نظر داریم و آن جایی است که تیم های ورزشی ایران به مصاف رقبا می روند. آن موقع است که قلب هر ایرانی درون سینه می تپد و برای تیم مان دست به دعا بر می داریم. فرقی نمی کند پیروز از میدان خارج شوند یا نه. همین که قهرمانانه بجنگند برایمان کافی است تا خوشحال باشیم. اگر هم پیروز از میدان خارج شوند که دیگر هیچ! برایمان خاطره ای می سازند ماندنی که تمامش بوی غرور ملی و افتخار می دهد و هر وقت که به آن فکر می کنیم،‌ احساسش تازه است و از ایرانی بودن به خود می بالیم.

یکی از تیم های ملی ایران که در طول چندسال اخیر توانسته موفقیت های چشمگیری به دست آورد، تیم واترپلو بوده است. انگلیسی ها این ورزش را در دهه ۱۸۷۰ میلادی ابداع کرده اند و اولین مسابقه رسمی هم در همان سال ها بین تیم های انگلستان و اسکاتلند برگزار شده که نتیجه آن برتری ورزشکاران اسکاتلندی بوده است. واترپلو نخستین ورزش گروهی است که در سال ۱۹۰۰ به المپیک وارد می شود. در آن دوره از مسابقات المپیک در پاریس، هشت تیم واترپلو از چهار کشور اروپایی با هم رقابت کردند و در آخر تیم انگلستان با غلبه بر رقبا به عنوان قهرمان به خانه بازگشت.

این روزها واترپلو از ورزش های محبوب محسوب می شود که طرفداران پر و پاقرصی دارد. ورزشکاران واترپلو علاوه بر تسلط کامل بر چهار شنای اصلی ( کرال سینه، کرال پشت، قورباغه و پروانه) باید از استقامت و قدرت بدنی بسیار بالایی برخوردار باشند.

شاید برایتان جالب باشد که ورزش واترپلو به عنوان سخت ترین و خشن ترین مسابقه ورزشی در المپیک شناخته شده است.

گپ و گفت این شماره از پلاک ۵۲ را با پیمان اسدی،‌بازیکن محبوب و مدافع شوت زن تیم ملی واترپلو ایران انجام دادیم که همیشه خوش درخشیده است. پیمان متولد سال ۱۳۷۵ در شهرستان گچساران است و با ۱۹۳ سانتی متر قد و ۸۸ کیلو گرم وزن، یکی از آماده ترین ورزشکاران تیم ملی واترپلو محسوب می شود. او این ورزش را از نوجوانی شروع کرده و در تمام رده ها همراه تیم های ملی ایران بوده و با دوستانش برای ایران بارها افتخار آفرینی کرده اند. آن ها در مسابقات آسیایی سال ۲۰۱۸ که در شهر جاکارتا کشور اندونزی برگزار شد موفق شدند تا در مسابقات رده بندی با غلبه بر چین، طلسم ۴۴ ساله را بشکنند و مدال برنز را برای ایران به ارمغان بیاورند. حالا دیگر تیم واترپلو ایران به عنوان یکی از چهار تیم قدرتمند آسیا شناخته می شود و این تیم با هدایت الکساندر چیریچ، سرمربی صربستانی خود برای کسب سهیمه حضور در المپیک ۲۰۲۱ ژاپن برنامه ریزی می کند.

امیدواریم از این گپ و گفت لذت ببرید.

پلاک ۵۲  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn - Grey Circle

PELAK52 Media and Advertising Inc.

Vancouver : 586 Silverdale Pl, North Vancouver, BC V7N 2Z5

(778)682 6253 (778)929 5362

Toronto :15 Carousel Crescent ,RichmondHill, ON, L4E 3X7

(416) 875-8543