دریافت وام ۴۰ هزار دلاری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط آسان تر شد

نخست وزیر جاستین ترودو امروز پنجشنبه ۱۶ آپریل ، سخنان روزانه خود را با توضیح اینکه با سران هفت کشور صنعتی(G7) برای همکاری نزدیک در مبارزه بین المللی با کووید-۱۹ صحبت کرده است، شروع کرد. وی همچنین در ادامه توضیح داد که امشب با مسئولان استان ها برای بررسی راهکارهای ارتقای کیفیت رسیدگی و نگهداری از سالمندان صحبت خواهد کرد و گفت که حقوق پرستاران، بهیاران و سایر افرادی که در مشاغل ضروری کاری می کنند و درآمد پایین تری از ۲۵۰۰ دلار در ماه دارند به این مبلغ افزایش پیدا خواهد کرد.

اما نکته مهم در سخنان امروز نخست وزیر تسهیل شرایط دریافت وام اضطراری (CEBA) برای کسب و کارهای کوچک و متوسط بود. نخست وزیر ترودو گفت که تا حالا تعداد ۱۹۵ هزار درخواست وام تائید شده که معادل ۷.۵ میلیار دلار است. وی بیان داشت منبعد شرکت هایی که در سال ۲۰۱۹ از ۲۰ هزار تا ۱.۵ میلیون دلار حقوق پرداخته اند نیز واجد شرایط دریافت وام هستند تا تعداد بیشتری از این گروه کسب و کارها بتوانند از این تسهیلات دولتی برای تامین نقدینگی فعالیت اقتصادی خود بهره ببرند.

لازم به توضیح است که قبلا شرط دریافت این وام ، پرداخت ۵۰ هزار تا ۱ میلیون دلارحقوق در سال ۲۰۱۹ بوده که بسیاری از شرکت های کوچک و یا بزرگ واجد شرایط نبوده اند. ضمنا این وام توسط دولت تضمین شده و پرداخت آن تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ بدون بهره است و اگر دریافت کنند تا تاریخ اشاره شده وام خود را تسویه کند، مبلغ ۱۰ هزار دلار آن نیز به وی بخشیده می شود.

نکته مهم دیگری که جاستین ترودو به آن اشاره کرد، برنامه ای تحت عنوان Canada Emergency Commercial Rent Assistance (CECRA) است که برای پرداخت کمک هزینه اجاره کسب و کارهای کوچک در ماه های آپریل، می و جون تدوین شده است. نخست وزیر گفت به دلیل اینکه کلیه موارد مربوط به اجاره در اختیار استان ها است، دولت در حال رایزنی با مقامات هر استان جهت عملیاتی کردن این بسته حمایتی است و به زودی جزییات آن اعلام خواهد شد.

نخست وزیر در پایان مجدد از مردم خواست تا با جدیت به ماندن در خانه و حفظ فاصله اجتماعی ادامه دهند تا نتایجی که به دست آمده از بین نرود.

در ادامه نخست وزیر ترودو به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.خود را در برابر ریسک ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ارزیابی کنید!این گپ و گفت را مشاهده کنید.
#pelak52

#پلاک۵۲PELAK52 Media and Advertising Inc.

Vancouver : 586 Silverdale Pl, North Vancouver, BC V7N 2Z5

(778)682 6253 (778)929 5362

Toronto :15 Carousel Crescent ,RichmondHill, ON, L4E 3X7

(416) 875-8543

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn - Grey Circle