خونده و نخونده‌تونو شکر


واکسیناسیون

همایون حسینیان
همایون حسینیان، همایون شاعر، روزنامه‌نگار و طنزپرداز ایرانی ، متولد سال ۱۳۴۷ در لاهیجان است. او فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک است اما در سال ۱۳۶۹ به روزنامه‌نگاری روی آورد و در نشریات مختلفی از جمله نشریه سیر و سیاحت (دبیر شورای نویسندگان)، حیات نو غرب استان تهران (عضو تحریریه)، رایزن جوان (دبیر شورای نویسندگان)، سردبیر صبح کرج (اولین روزنامه کرج)، نشریه روز هفت همشهری (مسوول صفحه)، آرمان جوان (عضو تحریریه)، شبکه خبری البرز (عضو تحریریه)، نشریه هلال (سرپرست غرب استان تهران)، روزنامه توسعه (سرپرست غرب استان تهران)، ستون‌نویس ثابت روزنامه اعتماد ملی در صفحه شب‌نامه (طنز) و عضو هیات تحریریه هفته‌نامه چلچراغ و ماهنامه طنز خط خطی فعالیت کرده است. همایون حسینیان به همراه روزنامه‌نگاران غرب استان تهران انجمن صنفی روزنامه‌نگاران غرب استان را تاسیس کرد و تا زمان منحل شدن این انجمن (به همراه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران) مدیر اجرایی آن انجمن بود. وی همچنین تا پایان انحلال انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران عضو آن بوده است. او همچنین عضو فدراسیون بین المللی روزنامه‌نگاران (IFJ) است. همایون به دلیل علاقه به زبان گفتار بیشتر اشعار خود را با این زبان سروده است و ترانه‌هایی از او توسط خوانندگانی همچون رضا رضایی پایور، حوروش خلیلی (در بزرگداشت مولانا)، فرزاد امیر یوسفی (آلبوم خاطره‌ها)، حسن محمدی، هادی فرهمند و... خوانده شده است. 
همایون حسینیان دبیر فرهنگستان پلاک ۵۲ و همچنین نویسنده طنز در صفحه دوربرگردان این نشریه است.


داشتم فکر می کردم که در مورد چه موضوعی بنویسم که دیدم پلاک۵۲ یک ساله شد و چه چیزی بهتر از این که در این فرصت از یه سری از دوستان سپاسگزاری داشته باشم.

ضمن تبریک به همه همزبانان عزیزمون و اظهار شادمانی بابت یک سال همراهی، از همه کسایی که مطلب طنزمونو خوندن و خندیدن، از کسایی که مطالب جدیمونو خوندن و اشک ریختن، از مخاطبایی که مطلب طنزمونو خوندن و اشک ریختن و از کسایی که مطالب جدیمونو خوندن و خندیدن تشکر می‌کنیم.


از همه اونایی که (به خاطر آشنا و فامیل بودن) نخونده مارو تشویق کردن! هم تشکر می‌کنیم و همینطور از همه اونایی که مارو نخوندن و ازمون انتقاد کردن ( چون بی هیچ دلیلی، ازمون خوششون نمی‌اومد) هم تشکر می کنیم!

از همه اونایی که مارو خوندن و ازمون خوششون اومد و تشویقمون کردن تشکر می کنیم، از همه اونایی که مارو خوندن و ازمون خوششون نیومد و (تنها به خاطر هم زبانی!) تشویقمون کردن هم تشکر می کنیم و از همه اونایی که مارو خوندن و ازمون خوششون اومد و (به خاطر اینکه پر رو نشیم) ازمون انتقاد کردن هم تشکر می‌کنیم و از همه اونایی که (به خاطر آشنا و فامیل بودن) نخونده مارو تشویق کردن! هم تشکر می‌کنیم و همینطور از همه اونایی که مارو نخوندن و ازمون انتقاد کردن ( چون بی هیچ دلیلی، ازمون خوششون نمی‌اومد) هم تشکر می کنیم.

همچنین جا داره در اینجا از وزارت فرهنگ و ارشاد کانادا که اجازه داد این نشریه رو منتشر کنیم تشکر کنیم. از جناب بیل گیتس هم به خاطر اینکه زیرساخت انتشار مجازی رو برامون فراهم کردند کمال سپاس رو داریم.از همین نویسنده بخوانید :


از بزرگانی همچون جاستین تورودو، حسن روحانی، دونالد ترامپ، ایرج حریرچی، محمود خاوری عزیز(که تو این مدت وقتی اسم کانادا میومد ناخودآگاه دلمون به سمتش پر می کشید و به طور نامحسوس مارو دنبال می کرد)، جان بولتن، جواد خیابانی!، محمود احمدی‌نژاد و در آخر از خانواده محترم رجبی (همینجوری) تشکر می کنیم.


یقینا در این یک سال اگه همکاری بعضی از عزیزان و کمکشون در کشف سوژه‌های جدید طنز نبود هرگز صفحه دوربرگردان جذاب نمی‌شد. از بزرگانی همچون جاستین تورودو، حسن روحانی، دونالد ترامپ، ایرج حریرچی، محمود خاوری عزیز(که تو این مدت وقتی اسم کانادا میومد ناخودآگاه دلمون به سمتش پر می کشید و به طور نامحسوس مارو دنبال می کرد)، جان بولتن، جواد خیابانی!، محمود احمدی‌نژاد و در آخر از خانواده محترم رجبی (همینجوری) تشکر می کنیم.

یک سال به هر زوری بوده و باپشت سرگذاشتن انواع حوادث طبیعی و غیرطبیعی براتون نوشتیم و به قول معروف "ما را به سخت جانی خود این گمان نبود!" امیدوارم سال آینده با پشت سرگذاشتن موج‌های بعدی کرونا و سیل و زلزله و طوفان همچنان براتون بنویسیم و در شادی و آگاهی و زندگی همراهتون باشیم. برای اینکه زندگی کنیم نه فقط زنده باشیم.
PELAK52 Media and Advertising Inc.

Vancouver : 586 Silverdale Pl, North Vancouver, BC V7N 2Z5

(778)682 6253 (778)929 5362

Toronto :15 Carousel Crescent ,RichmondHill, ON, L4E 3X7

(416) 875-8543

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn - Grey Circle