خبری خوب از بانک مرکزی کانادا

بانک مرکزی کانادا امروز چهارشنبه سوم ماه جون، نرخ بهره معیار خود را با ۰.۲۵ درصد ثابت نگه داشت و اعلام کرد که این بانک اعتقاد دارد که تأثیر اقتصادی کووید-۱۹ بر اقتصاد جهان به اوج خود رسیده است و شرایط اقتصادی کانادا از آنچه که قبلا پیش بینی شده بود، بهتر است.

بانک مرکزی کانادا از زمان شروع شیوع بیماری ، نرخ خود را به طرز چشمگیری کاهش داده است و آن را از ۱.۷۵ درصد در اواخر فوریه به ۰.۲۵ درصد کاهش داد.

این اقدام بانک مرکزی بر نرخی که وام گیرندگان و سپرده گذاران کانادایی از بانک هایشان دریافت می کنند ، تأثیر می گذارد. بانک مرکزی در تلاش برای تشویق اعطای وام و انجام سرمایه گذاری برای تحریک اقتصاد ، نرخ خود را کاهش داد ، اما کاهش نرخ تنها اقدام بانک مرکزی کانادا برای حمایت از اقتصادی که به شکل غیر منتظره و بی سابقه از ویروس کرونای جدید آسیب دیده،نبود.


بانک مرکزی اعتقاد دارد شرایط اقتصادی کانادا از آنچه که قبلا پیش بینی شده بود، بهتر است.

در این خصوص،‌بانک کانادا برای اطمینان از وجود نقدینگی کافی در سیستم ،برنامه هایی برای خرید اوراق قرضه را آغاز کرده است. این بانک روز چهارشنبه اعلام کرد که بازخرید اوراق قرضه دولتی را با سرعت ادامه می دهد تا اطمینان حاصل کند که بانک ها به اندازه کافی پول در اختیار دارند تا بتوانند وام دراختیار متقاضیان واجد شرایط خود قرار دهند.

اکنون بانک مرکزی انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد در مقایسه با سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ کاهش پیدا کند در حالی که در ماه آپریل امسال این پیش بینی معادل ۱۵ تا ۳۰ درصد بود که نشان دهنده شرایط بهتر اقتصادی کشور از آنچه که فکر می شد، است.

تصمیم بانک مرکزی به حفظ نرخ بهره به این معنی است که کانادایی هایی که وام با نرخ متغیر دارند (Variable Rate Mortgages) نباید به زودی انتظار تغییر نرخ وام خود را داشته باشند. James Laird ، بنیانگذار Ratehub.ca و رئیس کارگزاری وام مسکن CanWise مالی می گوید: نرخ های وام رهنی که از نظر تاریخی کم در حال حاضر در بازار وجود دارند ، می توانند تا زمانی که اقتصاد به همان سطح قبل از شروع شیوع بیماری برسد، ، باقی بماند.(به نقل از CBC News)مجله بین المللی فارسی زبانان

پلاک ۵۲ را ورق بزنید


#Covid19 #Corona_virus #coronavirus #Justin_Trudeau

#Persian_Magazine

#پلاک۵۲
PELAK52 Media and Advertising Inc.

Vancouver : 586 Silverdale Pl, North Vancouver, BC V7N 2Z5

(778)682 6253 (778)929 5362

Toronto :15 Carousel Crescent ,RichmondHill, ON, L4E 3X7

(416) 875-8543

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn - Grey Circle