اینجا می خرند و آنجا می فروشیم!

یادداشت های یک نماینده بیمه

کامبیز کیامهر

نگاه مردم به اهمیت داشتن بیمه های عمر در ایران و کانادا با هم تفاوت دارد. هر چند که در ایران در سال های اخیر اقدامات قابل توجه در فرهنگ سازی و افزایش ضریب نفوذ بیمه های عمر صورت گرفته و شرکت های بیمه محصولان جذاب و متنوعی را به بازار عرضه کرده اند ، ولی من هنوز به عنوان نماینده بیمه معمولا باید به دنبال مردم باشم و با هزار و یک دلیل آن ها تشویق کنم که بیمه عمر بخرند و به زبان ساده ، کمتر کسی خودش خریدار است و در بیشتر موارد باید بیمه عمر را به مردم بفروشیم.

در طول سال ها فعالیت در خیلی از موارد شاهد بودم که مردم به صورت احساسی بیمه عمر می خرند و به محض اینکه از بابت مالی در زندگی با چالشی روبه رو می شوند و یا راه سرمایه گذاری دیگری به آن ها پیشنهاد می شود ، به راحتی از خیر بیمه عمری که خریده اند می گذرند.


اما در کانادا شرایط متفاوت است و مردم معمولا خودشان در جستجوی خرید بیمه عمر خوب هستند تا از کیفیت زندگی و مال و سرمایه آن ها محافظت کند. اجازه بدهید این موضوع را با ذکر مثالی توضیح بدهم. فرض کنید دو نفر کانادایی یکی آپارتمانی با قیمت ۵۰۰ هزار دلار و دیگری ویلایی با مبلغ ۵ میلیون دلار را می خرند. بدون اینکه لازم باشد در مورد درآمد و وضعیت مالی این دو نفر تحقیق کنیم، یک موضوع مسلم است و آن اینکه هیچکدام از این دو نفر به صورت نقد منازل خود را نخریده اند چون نقدینگی مردم کاملا محدود است و هر دو متناسب با اعتبار و درآمد خود از وام بانکی استفاده کرده اند. برای همین شاید تا ۳۰ سال باید قسط وام را پرداخت کنند و اگر به هر دلیلی نتوانند تا ۳ ماه اقساط را به موقع بپردازند ، بانک به راحتی صاحب ملک خواهد بود و با فروش ملک ، وامی که پرداخت کرده و سود آن را تسویه می کند . برای همین نیاز به بیمه عمر بافته شده در تار و پود زندگی مردم است تا در صورت حادثه و از کارافتادگی ، فوت ، ورشکستگی و .... بتوانند از خانواده و دارایی خود محافظت کنند.البته این مثال فقط یکی از جذابیت های بیمه عمر است و انواع دیگری از بیمه نامه ها برای درآمدهای دوران بازنشستگی ، تحصیلات فرزندان، بیماری های خاص ، نیاز به مراقبت های ویژه در دوران کهنسالی ، پرداخت مالیات بر ارث وجود دارد که مردم به صورت جدی برای آینده خود و خانواده شان تهیه می کنند. برای همین مطابق آمار رسمی، در سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۲ میلیون نفر کانادایی تحت پوشش انواع بیمه نامه های عمر با مجموع سرمایه ۴.۸ تریلیون دلار بوده اند. در یک کلام، بیمه ، بیمه است اما آن را اینجا می خرند و آنجا می فروشیم.#pelak52

#پلاک۵۲

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn - Grey Circle

PELAK52 Media and Advertising Inc.

Vancouver : 586 Silverdale Pl, North Vancouver, BC V7N 2Z5

(778)682 6253 (778)929 5362

Toronto :15 Carousel Crescent ,RichmondHill, ON, L4E 3X7

(416) 875-8543