PELAK52 Media and Advertising Inc.

Vancouver : 1042 Whitchurch St, North Vancouver, BC V7L 2A9

(778)682 6253 (778)929 5362

Toronto :15 Carousel Crescent ,RichmondHill, ON, L4E 3X7

(416) 875-8543

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn - Grey Circle

سردبیر

در خانه می مانیم

اگر به خاطر داشته باشید، در سرمقاله سال نو میلادی با شما خوانندگان عزیز در میان گذاشتم که در هیات تحریریه نشریه تصمیم گرفته ایم که در سال جدید به عنوان یک رسانه مردمی ، فرهنگ سازی را از خودمان شروع کنیم و به سهم خود برای حفاظت از محیط زیست تلاش بیشتری به عمل بیاوریم.

اما مثل همه در آن زمان اصلا فکرش را نمی کردیم که در فاصله زمانی کوتاهی ویروس جدیدی از خانواده کرونا از راه برسد و به سرعت سلامت جسمی و روحی و امنیت اقتصادی انسان مغرور را به صورت جدی و فراتر از مرزهای جغرافیایی با چالشی جدی رو به رو کند. البته به نظر من اگر منصفانه به کووید-۱۹ و سایر بیماری های عفونی مانند ایدز، سارس، ابولا و زیکا که متاسفانه در چند دهه اخیر به توالی انسان ها را به صورت گسترده ناخوش کرده اند نگاهی بیاندازیم، مقصر اصلی خود ما هستیم که با آلوده کردن محیط زیست و دور کردن حشرات و جانوران از قلمرو خود و به بند کشیدن آن ها، عملا زمینه ساز جهش های ژنتیکی و شکل گیری انواع جدیدی از بیماری های واگیر دار بوده ایم.

شیوع بیماری کووید-۱۹ ما را بیش از پیش در راهی که انتخاب کرده بودیم مصمم کرد و به عنوان اولین قدم تصمیم گرفتیم نسخه دیجیتالی پلاک ۵۲ را زودتر از برنامه ریزی قبلی، جایگزین نسخه کاغذی آن کنیم تا به سهم خود، نقش کمتری در قطع درختان و تخریب محیط زیست به بهای تولید کاغذ داشته باشیم.  طبق آمار موجود و در یک نگاه کلی، برای تهیه هر تن کاغذ حدود ۲۴ درخت قطع می شود و با توجه به تیراژ بالای چاپ پلاک ۵۲ در ونکوور و تورنتو، امیدواریم این حرکت ما در سال از قطع تعداد زیادی از درختان جلوگیری کرده باشد و امیدواریم سایر نشریات محترم نیز به تدریج چنین راهی را برگزینند.

 ضمنا با حذف نسخه کاغذی، این افتخار نصیب ما می شود تا بدون نگرانی از انتقال ویروس کرونا و سایر آلودگی ها از کاغذ روزنامه ، مهمان منزل شما باشیم و دیگر نیازی نیست این روزها برای تهیه پلاک ۵۲ از منزل خود خارج شوید.