با اینکه ۲۰۲۳ سال به نسبت خوبی برای ژانر وحشت بود اما بسیاری از فیلم‌های مورد انتظار، در نهایت آثاری متوسط یا حتی ضعیف از آب درآمدند. سال ۲۰۲۴ به همین منوال، برای طرفداران فیلم ترسناک‌ هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد و آثاری در راه هستند که بی‌وقفه انتظار دیدنشان را می‌کشیم، البته که امیدواریم برخلاف سال گذشته، آن‌ها متوسط یا ضعیف نباشند.

بعضی از این آثار با توجه به سابقه‌ی کارگردان احتمالا دیدنی خواهند بود، برخی دیگر هم ممکن است فراتر از انتظار مخاطبان ظاهر شوند؛ و می‌توان پیش‌بینی کرد که تعدادی از آن‌ها هم در گیشه شکست‌‌ سختی بخورند. با این حال، در این مطلب به معرفی ۲۱ فیلم ترسناک سال ۲۰۲۴ پرداخته‌ایم تا خود را برای تجربه‌های جدید ترسناک در سال پیش‌رو آماده کنید؛ شاید که امسال با آثاری به‌یاد‌ماندنی روبه‌رو بشویم و سال خوبی برای این ژانر رقم بخورد.

۲۱- بگ‌هد (BagHead)

 • تاریخ انتشار: ۸ فوریه (۱۹ بهمن)
 • کارگردان: آلبرتو کوردور
 • بازیگران: فریا آلن، روبی بارکر

داستان «بگ‌هد» در مورد زنی است که کافه‌ای قدیمی را به ارث می‌برد. ولی پس از مدتی کند و کاو در زیرزمین آن میخانه، با رازی ترسناک مواجه می‌شود. یک «بگ‌هد» که موجودی عجیب با قابلیت تغییر شکل است که می‌تواند به هرکسی اجازه بدهد که با عزیزان دست رفته‌ی خود در دنیای بعدی صحبت کنند. ولی این قدرت او با اینکه به شدت وسوسه کننده است، بدون تبعات برای درخواست کننده نیست. این فیلم با بازی فریا آلن و جرمی اروین و کارگردانی آلبرتو کوردور و نویسندگی بریس مک گوایر که فیلم موفق «شنای شبانه» را نیز نوشته است نزدیک‌ترین فیلم ترسناک ۲۰۲۴ به اکران است که به زودی شاهد انتشار آن خواهیم بود.

۲۰- بد حرف نزن (Speak No Evil)

 • تاریخ انتشار: ۹ آگوست (۱۹ مرداد)
 • کارگردان: جیمز واتکینز
 • بازیگران: مکنزی دیویس، جیمز ماکوی

فیلم «بد حرف نزن» که یک فیلم ترسناک‌ ۲۰۲۴ مورد انتظار برای طرفداران ژانر وحشت است، یک بازسازی هالیوودی از فیلمی دانمارکی به همین نام است که یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۲ بود. فیلم، داستان یک خانواده‌ را روایت می‌کند که برای تعطیلات آخر هفته‌ی خود به خانه‌ای روستایی در دهکده‌ای دور می‌روند و این تعطیلات به‌ تدریج مملو از وحشتی غیر قابل توصیف می‌شود. کارگردانی این بازسازی فیلم دانمارکی بر عهده جیمز واتکینز است که فیلم موفق ترسناک «زن سیاه‌پوش» را در کارنامه‌ی خود دارد و تهیه‌کنندگی فیلم نیز به عهده شرکت مشهور بلام‌هاوس خواهد بود.

۱۹- لیزا فرانکنشتاین (Lisa Frankenstein)

 • تاریخ انتشار: ۹ فوریه (۲۰ بهمن)
 • کارگردان: زلدا ویلیامز
 • بازیگران: کارلا گوگینو، کاترین نیوتن

داستانی در مورد دختری در مسیر بزرگسالی خود با الهام از رمان مشهور «فرانکنشتاین» نوشته‌ی مری شلی، روایتی رمانتیک و ترسناک است به کارگردانی زلدا ویلیامز، دختر رابین ویلیامز مشهور که اولین تجربه کارگردانی خود را انجام داده است. کاترین نیوتن، نقش دختری را بازی می‌کند که بخاطر علایق خود در دبیرستان جزو دختران نامحبوب است. ولی موضوعی که او را متفاوت می‌کند این است که او معشوقی غیر عادی دارد؛ یک جنازه که بر اساس اتفاقات نامعلومی، دوباره به زندگی بازگشته است. این دو در با یکدیگر به ماجراجویی می‌پردازند تا خود را بهتر بشناسند و جای خود را در جهان پیدا کنند؛ و احتمالا در میان این ماجراجویی‌ها چند نفر را به قتل برسانند. این فیلم ترسناک‌ ۲۰۲۴ عجیب که حس و حالی شبیه به آثار کلاسیک تیم برتون دارد، در روز ولنتاین اکران خواهد شد.

۱۸- خیالی (Imaginary)

 • تاریخ انتشار: ۸ مارس (۱۸ اسفند)
 • کارگردان: جف وادلو
 • بازیگران: دیواندا وایز، تایگن برنز


جسیکا، زنی است که به خانه‌ی دوران کودکی خود بازمی‌گردد. کوچک‌ترین دختر او، یک خرس پولیشی در زیرزمین آن خانه پیدا می‌کند که هر روز بیشتر به او وابسته می‌شود؛ تا حدی که مادرش، جسیکا را نگران حال او می‌کند. جسیکا پس از مدتی تحقیق متوجه می‌شود که خرس کودکی او، رازی نهفته دارد. خرس کودکی او برای اینکه توسط جسیکا سال‌های سال رها شده، قصد انتقام از او را دارد. این فیلم موضوع عجیبی دارد و طرفداران ژانر وحشت را نسبت به خود دوگانه کرده است. تا زمان انتشار فیلم، هیچ حدسی در مورد خوب بودن یا بد بودن این اثر نمی‌توان زد.

۱۷- آخر شب با شیطان (Late Night with Devil)

 • تاریخ انتشار: ۲۲ مارس (۳ فروردین)
 • کارگردان: کامرون کایرنز، کالین کایرنز
 • بازیگران: دیوید دستمالچیان، اینگرید تورلی

فیلم «نیمه شب با شیطان» یک فیلم در زیر ژانر ترسناک ویدئوی پیدا شده (Found Footage) است که داستان یک مجری تلویزیونی در دهه ۷۰ را روایت می‌کند. احتمال می‌رود که این فیلم یکی از بهترین فیلم ترسناک های ۲۰۲۴ باشد. «نیمه شب با شیطان» در چند جشنواره‌ی معتبر تاکنون اکران شده و مورد تحسین قرار گرفته است. داستان در مورد یک قسمت از برنامه‌ی این مجری تلویزیونی است. یک اپیزود مخصوص هالووین که مجری با یک متخصص امور ماوراءالطبیعه و یک دختر جوان که تنها بازمانده از یک فرقه‌ی شیطانی است که تمام اعضای آن خودکشی کرده‌اند مصاحبه می‌کند.

۱۶- هیچ‌وقت من را نخواهی یافت (You’ll Never Find Me)

 • تاریخ انتشار: ۲۲ مارس (۳ فروردین)
 • کارگردان: جوزیا آلن، ایندیانا بل
 • بازیگران: جردن کوان، النا کاراپتیس

یک طوفان سهمگین در یک پارکینگ باز فوران می‌کند و باعث نامساعد شدن شرایط می‌شود. وقتی شخصیت اصلی داستان متوجه زنی می‌شود که به دنبال پناهگاهی در طوفان است، به او محلی برای گذراندن شب می‌دهد تا وقتی که طوفان پایان یابد. ولی در طول شب، حضور این مهمان ناخوانده تبدیل به یک بازی تعقیب و گریز بین مهمان و پاتریک می‌شود و متوجه می‌شویم که همه چیز، آن طور که به نظر می‌رسد نیست. این فیلم اولین تجربه کارگردانی ایندیانا بل و جوزیا آلن است.

۱۵- اولین طالع نحس (The First Omen)

 • تاریخ انتشار: ۵ آوریل (۲۷ فروردین)
 • کارگردان: آرکاشا استیونسون
 • بازیگران: بیل نای، سونیا بارگا

فیلم «اولین طالع نحس» که جزو فیلم های ترسناک ۲۰۲۴ است، در واقع داستان گذشته‌ی فیلم مشهور «طالع نحس» محصول ۱۹۷۹ را روایت می‌کند. داستان در مورد زنی است که به رُم می‌رود که زندگی خود را وقف کلیسا کند. در آن‌جا متوجه توطئه‌ای می‌شود که باعث متولد شدن شیطان خواهد شد و باید تلاش کند که جلوی آن را بگیرد. فیلم «طالع نحس» یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های ترسناک تاریخ است؛ به شکلی که کوئینتن تارانتینو، آن را جزو پنج فیلم ترسناک مورد علاقه خود قرار داده. حالا این اثر که داستان گذشته‌ی این فیلم مشهور را روایت می‌کند، انتظارات بالای زیادی را برای خ