سریال های تلویزیونی زیادی بوده اند که جادو و جادوگری را برای افزایش جذابیت به داستان خود افزوده اند. این سریال های شخصیت هایی که مخاطب را به خود جلب می کنند در موقعیت های فانتزی قرار داده و باعث می شود باور کنیم چیزی هیجان انگیز و جالب در زندگی مان وجود دارد. اگر به دنیای جادو و جادوگران علاقه دارید اما تاکنون موفق به تماشای چنین سریال هایی نشده اید پس جادوگران، اژدهایان، قلمروهای اسرارآمیز و بسیاری چیزهای هیجان انگیز دیگر را از دست داده اید. اگر به این فضاها علاقه دارید می خواهیم شما را با تعدادی از سریال های برتر ژانر جادو و جادوگری آشنا کنیم که هم اکنون در حال پخش هستند.

اگر به این فضاها علاقه دارید می خواهیم شما را با تعدادی از سریال های برتر ژانر جادو و جادوگری آشنا کنیم که هم اکنون در حال پخش هستند.

A Discovery of Witches

سریال A Discovery of Witches یک درام فانتزی بریتانیایی است که از سال ۲۰۱۸ از شبکه اسکای وان پخش شده و بر اساس سه گانه فانتزی تاریخی All Souls  نوشته دبورا هارکنس ساخته شده است. وقتی دایان بیشاپ (ترزا پالمر) به عنوان یک تاریخدان و جادوگر بی میل به کار در این حوزه، به شکلی غیرمنتظره با یک دست نوشته مرموز در زمینه جادوگری مواجه می شود، شروع به افشای رازها در مورد شروع جادوگری می کند.


متیو کلرمونت (متیو گودی) که استاد و یک خون آشام است به کمک او می آید و این دو در حالی که خطرات موجودات فانتزی را دور می کنند به محافظت از این دستنوشته و افشای رازهای آن می پردازند.

 

علاوه بر گودی و پالمر، الکس کینگستون، والری پیتفورد و الارسیا از دیگر بازیگران این سریال هستند. تاکنون دو فصل از سریال A Discovery of Witches منتشر شده و ساخت آن دستکم برای یک فصل دیگر نیز تمدید شده است.

Fate: The Winx Saga

سریال Fate: The Winx Saga یکی از محصولات تازه نتفلیکس در سال ۲۰۲۱ و یک درام فانتزی بزرگسالانه تولید ایتالیا اما به زبان انگلیسی است که بر اساس سری انیمیشن های Winx Club ساخته ایگینیو استرافی ساخته شده است. این سریال داستان شخصیت بلوم را روایت می کند که خود را با زندگی در یک دنیای عجیب وفق می دهد، جایی که یاد می گیرد با قدرت های جادویی خطرناک خود کنار آمده و آن ها را کنترل کند. ابیگیل کوون، هانا ون در وستویزن، پرشز مصطفی، الیوت سالت و الیشا اپلباوم از بازیگران این سریال درام، فانتزی و ماجراجویانه هستند.

 Legacies

سریال Legacies یک سریال درام جادویی آمریکایی است که توسط جولی پلک خلق شده و اسپین آفی از سریال The Originals است که از سال ۲۰۱۸ از شبکه The CW پخش می شود. هوپ میکلسون (دانیله رز راسل) در این سریال نقش یک دختر هیبریدی مرکب از خون آشام و گرگینه را بازی می کند که در یک مدرسه یاد می گیرد قدرت های جادویی خود را کنترل کند. داستان سریال دو سال پس از اتفاقات سریال The Originals رخ می دهد. از دیگر بازیگران این سریال درام فانتزی می توان به جنی بوید، کایلی برایانت، کوینزی فوسه و آریا شاه قاسمی اشاره کرد.

Motherland: Fort Salem

Motherland: Fort Salem یک سریال درام ماوراءالطبیعه آمریکایی است که توسط الیوت لارنس خلق شده و از سال ۲۰۲۰ از شبکه Freeform منتشر می شود. این سریال داستان سه دختر نوجوان را روایت میکند که از صفر برای مبارزه با جادوگری در یک دنیای تازه آموزش می بینند، دنیایی که در تسخیر زنان است و ایالات متحده ۳۰۰ سال پیش دستگیری و قتل جادوگران را ممنوع کرده است.


اما یک گروه تروریستی به عنوان یک گروه مقاومت در برابر آزادی جادوگران ظاهر شده و این سه جادوگر جوان نقش اصلی را در مقابله با آن ها دارند. از بازیگران این سریال می توان به تیلور هیکسون، جسیکا ساتن، اشلی نیکول ویلیامز، امالیا هولم و دمتریا مک کینی اشاره کرد که یک درام فانتزی است.

Shadow and Bone

سریال درام، فانتزی، اکشن و ماجراجویانه Shadow and Bone یکی از تازه ترین سریال های نتفلیکس است که بر اساس یک سری کتاب به همین نام نوشته لی باردوگو و توسط اریک هایزرر ساخته شده است. داستان فیلم در گریشاورس رخ می دهد، دنیایی که توسط یک تاریکی ابدی به دو قسمت تقسیم شده و یک سرباز جوان قدرتی را کشف می کند که می تواند در نهایت کشورش را متحد کند اما در شرایطی که این سرباز زن تلاش می کند قدرتش را کنترل کند، سارقان، اراذل، قاتلان و قدیس ها در حال مبارزه با هم هستند و برای بقا در این فضا به چیزی فراتر از جادو نیاز است.
از بازیگران این سریال می تواند به جسی می لی، آرچی برناکس، فردی کارتر، آمیتا سومان و کیت یانگ اشاره کرد.

Charmed

سریال درام، فانتزی و رازآلود Charmed یک سریال آمریکایی است که توسط جنی اسنایدر اورمان توسعه یافته و راه اندازی مجدد سریالی به همین نام است که در سال ۱۹۹۸ پخش می شد. در این سریال که از سال ۲۰۱۸ از شبکه The CW منتشر می شود، بعد از مرگ مادرشان، خواهران میسی؛ مل و مگی در می یابند که آن ها قوی ترین جادوگران هستند و در کنار هم قدرتی بی مثال دارند و از این قدرت خود برای مراقبت از افراد بیگناه در مقابل هیولاها و نیروهای تاریکی استفاده می کنند. از بازیگران این درام فانتزی می توان به ملونی دیاز، سارا جفری، مادلین مانتوک، روپرت ایوانز و جوردن دونیکا اشاره کرد.

Titans

Titans یک سریال تلویزیونی اینترنتی آمریکایی است که از سال ۲۰۱۸ از DC Universe پخش شده و در مورد یک تیم ابرقهرمانان جوان است که با نیروهای شر مبارزه می کنند. داستان با جدایی اعضای گروه و بازگشتشان به هم آغاز می شود. از بازیگران این سریال درام، اکشن، ماجراجویانه و فانتزی می توان به برنتون ثوایتس، آنا دیوپ، تیگان کرافت، رایان پوتر و کانر لزلی اشاره کرد.

The Bureau of Magical Things

سریال فانتزی کودکانه The Bureau of Magical Things که از سال ۲۰۱۸ از شبکه Nickelodeon منتشر می شود یک سریال کمدی استرالیایی است که توسط جاناتان ام شیف ساخته شده است. داستان سریال در مورد یک دختر نوجوان است که پس از مواجهه با یک کتاب جادوگری، زندگی اش به طور کامل تغییر می کند زیرا وی به یک نیمه انسان، نیمه فرشته و نیمه الف تبدیل می شود.