فیس‌بوک اعلام کرد که تلاش‌های جدیدی را برای مقابله با سخنان نفرت‌پراکنانه و انتشار اطلاعات جعلی انجام داده است. مسئولان این شبکه اجتماعی می‌گویند که به مطالب سیاستمدارانی که قوانین را نقض می‌کنند برچسب‌ می‌زنند.

بانک های کانادایی فیسبوک را تحریم می کنند

 همچنان موج بایکوت شبکه اجتماعی فیسبوک از سوی شرکت‌های مختلف ادامه دارد. در این ارتباط پنج بانک بزرگ کانادایی امروز اعلام کردند که به دلیل عملکرد نامطلوب فیسبوک در مبارزه با تبعیض نژادی، تبلیغات خود را در این شبکه اجتماعی متوقف می کنند. پنج بانک بزرگ کانادایی Scotiabank , RBC ,CIBC , BMO & TD به کمپین تحریم فیسبوک پیوستند.

پنج بانک بزرگ کانادایی Scotiabank , RBC ,CIBC , BMO & TD به کمپین تحریم فیسبوک پیوستند.

فیسبوک چه می گوید؟

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک پیش از این، از برچسب‌گذاری مطلب دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکایی که می‌گفت رای‌ دادن از طریق پست منجر به افزایش تقلب می‌شود، خود داری کرده بود. زیرا وی معتقد است که مردم باید بتوانند محتوای بدون فیلتر مطالب را مشاهده کنند.

با این حال توئیتر با قراردادن برچسبی زیر این مطلب، مخاطبان را به راستی‌آزمایی در این زمینه دعوت کرد. اکنون زاکربرگ می‌گوید که سیاستمداران از قوانین جدید فیس‌بوک معاف نمی‌شود.

تاکنون بیش از ۱۰۰ شرکت اعلام کردند که در بایکوت فیس‌بوک مشارکت می‌کنند.

وی در مطلبی که در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرد تاکید کرد که هیچ استثنایی برای حذف محتوایی که باعث خشونت شود وجود ندارد. وی افزود که فیس‌بوک اجازه انتشار تبلیغ‌های سیاسی نژادپرستانه و نفرت‌پراکنانه را نمی‌دهد. این شرکت همچنین تعریف خود را از محتوای حاوی نفرت گسترش می‌دهد.

کدام شرکت ها فیسبوک را تحریم کرده اند؟

این تصمیم در حالی گرفته شده است که برخی از شرکت‌ها، اعلام کردند که به‌دلیل امکان انتشار محتوای نژادپرستانه، ترغیب به حشونت و اطلاعات جعلی در این شبکه‌ اجتماعی اقدام به تحریم تبلیغاتی فیس‌بوک می‌کنند و به‌طور موقت برنامه‌های تبلیغاتی خود را متوقف می‌کنند. تاکنون بیش از ۱۰۰ شرکت اعلام کردند که در بایکوت فیس‌بوک مشارکت می‌کنند. شرکت‌هایی مانند کوکاکولا، هوندا، لی‌وایز، یونیلیور و … نیز به این کارزار پیوسته‌اند.