چند هفته پیش پلتفرم مالی غیرمتمرکز poly network هک شد و ۶۱۰ میلیارد دلار از این پلتفرم به سرقت رفت. حالا مدیر این پلتفرم به هکر پیشنهاد مشاور امنیت و ۵۰۰ هزار دلار پاداش داده است.

این شرکت در تلاش است تا با هکر مذاکره کند و او را به عنوان مشاور ارشد امنیتی به همکاری دعوت کند. این هکر که بزرگترین سرقت رمزارزها را رقم زد به آقای کلاه سفید معروف است.

این شرکت گفت قصد ندارد اقدام سرقت دارایی‌ها توسط هکر را به صورت قانونی پیگیری کند و نوشت:

آقای کلاه سفید سهم برجسته‌ای در ارتقای امنیت شرکت ما داشت.

در روز ۱۰ آگوست تحلیلگران گزارش دادند که ۶۱۰ میلیون دلار از بلاکچین‌های binance، Ethereum و polygon ناپدید شده و بلافاصله بعد از این خبر شرکت poly network اعلام کرد که هک شده و این مبالغ از این شرکت دزدیده شده است.

حالا هکر همه دارایی این شرکت را به صورت استیبل‌کوین تتر بازگردانده اما هنوز کلید چند منظوره کیف پول که برای انتقال دارایی به کار می‌رود را تحویل نداده است.

این شرکت برای هکر موقعیت شغلی با درآمد بالا در نظر گرفته اما هویت هکر هنوز نامشخص است و به نظر می‌رسد پیشنهاد poly network برای همکاری با هکر قبول نمی‌شود. یک شرکت امنیت سایبری چینی به نام slowmist اعلام کرده که ادرس ایمیل و اثر انگشت هکر را شناسایی کرده است.

برای مطالعه بیشتر:

بزرگ‌ترین سرقت تاریخ رمزارزها رقم خورد!

مهاجرت ماینرها از چین به کانادا

اینستاگرام ایرانی مالیات می‌گیرد!

اما شرکت هک شده اعلام کرده نیازی به شناسایی هکر نیست و او همه وجوه را بازگردانده است. این شرکت عقیده دارد اهداف هکر با اهداف این شرکت مشترک است و آن‌ها در جهت امنیت رمزارزها تلاش می‌کنند.

هزاران کاربر poly network هنوز به دارایی خود دسترسی ندارند اما این شرکت قول داده به زودی دسترسی کاربران را فراهم می‌کند.