نگین زاده وکیلی متولد ۱۳/۹/۱۳۶۹ در شهر زیبای اصفهان است. او موسیقى را از نه سالگى با ساز فلوت ریکوردر نزد پروانه دادخواه در اصفهان شروع و سپس در سال ٨١ نوازندگى ساز ویلن را آغاز می کند. نگین در سال ١٣٨۴ وارد هنرستان موسیقى می شود و نواختن ساز ویلنسل را به صورت تخصصی بر می گزیند.

او بعد از اتمام هنرستان وارد هنرستان عالی موسیقى تهران در رشته ى کارشناسى نوازندگى ویلنسل شده و از سال ۱۳۹۰،‌ نوازندگی ساز قیچک باس را نیز شروع می کند.

اجرا در ایران و خارج از ایران

نگین در ایران و خارج از ایران به عنوان یک نوازنده ممتاز و چیره دست، بر روی صحنه های زیادی به اجرا پرداخته است.
از اجراهای ماندگار او می توان به:

آنسامبل کیج نادر مشایخى، اجراى آثار جان کیج، در هم تنیدن ابدى (اجرا روى نقاشى هاى زنده از شاهین نوروزى)، اجراى آثاری از آنتونیو ویوالدى،ارکستر نیلپر ،کوارتت موتزارت با استاد مهیار تفرشی، ارکستر خورشید استاد مجید درخشانى، ارکستر هور ضبط و اجراى آثار بهراد بهزادى در کشور ارمنستان Yerevan Opera theater 2016،اجرا با ارکستر خنیاگران  به آهنگسازی بهزاد عبدی و خوانندگى محمد معتمدى، شرکت در فستیوال Imhayastan 2016 کشور ارمنستان، اجرا با گروه خنیاگران مهر و خوانندگی وحید تاج در سالن فیلارمونیای کشور اوکراین شهر کیف  ۱۲فوریه ۲۰۱۸

اشاره کرد.

 

نگین زاده وکیلی

نگین زاده وکیلی همچنین تورهایی در خارج از ایران داشته است. این تورها شامل تور اجراهای آلمان (۸ مارچ ۲۰۱۹ برلین ، ۹مارچ ۲۰۱۹ هامبورگ،‌۱۰ مارچ ۲۰۱۹ فرانکفورت)، شرکت  در Ecran d`Argent Festival  فرانسه، پاریس چهاردهم اپریل ۲۰۱۹ ، اجرا با گروه خنیاگران مهر در کشور سوئیس شهر تون به خوانندگی نوید نوروزی آپریل  ۲۰۱۹ و شرکت در  womex Music Expo 2019  در کشور فنلاند بوده اند.

اجرای اختصاصی نگین برای شما

نگین زاده وکیلی ، هنرمندی صاحب سبک است. سبکی که به دل می نشیند چون از دل بر می آید. او به نسل جوان بانوان هنرمند ایرانی تعلق دارد که تاریخ هنر را به زیبایی شکل می دهند. تاریخی که محدود به مرزهای جغرافیایی نیست.

نگین زاده وکیلی این اجرای زیبا را به شما تقدیم می کند: