آقای نمکی در استان آذربایجان غربی گفته است :

ایها الناس بدانید که من به عنوان وزیر بهداشت نمی‌توانم به تنهایی این اپیدمی و وضعیت را جمع کنم و جمع کردن آن اصل بسیار فراتر از این می‌خواهد!

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت ایران در اظهاراتی کم سابقه از عدم همراهی بخش های مختلف با این وزارتخانه در مبارزه با شیوع ویروس کرونا خبر داده و گفته است:

اگر روزی قرار باشد که عدم توفیق در مدیریت اپیدمی را به حساب وزارت بهداشت بنویسند، دهانم باز خواهد شد و خواهم گفت که چه کسانی چه کردند.

 آقای نمکی در استان آذربایجان غربی گفته است ایها الناس بدانید که من به عنوان وزیر بهداشت نمی‌توانم به تنهایی این اپیدمی و وضعیت را جمع کنم و جمع کردن آن اصل بسیار فراتر از این می‌خواهد.

ده ماه کارانه پرستاران را عقب هستیم

وزیر بهداشت ایران گفته است:

امروز روزانه ۱۲۰۰ آزمایش تشخیص کرونا را به روزی ۲۵ هزار تست رسانده‌ایم. انجام روزانه ۲۵ هزار تست یعنی روزی ۶.۵ میلیارد تومان هزینه. حال می‌خواهیم این میزان را به ۴۰ هزار تست برسانیم یعنی روزی ۱۰ میلیارد تومان هزینه. حال در حصر اقتصادی و وقتی ۱۰ ماه کارانه پرستاران را عقب هستیم، روزی ۱۰ میلیارد هزینه تست برای من تحریم زده هزینه کمی نیست.

کرونا با خواهش تمام نمی شود

او همچنین گفت:

یکی از دردهای درونم این است که نمی‌توان اپیدمی را با خواهش جمع کرد. طرف بمب ویروس است و وقتی به او می‌گوییم چرا ماسک نزدی، می‌گوید به کرونا اعتقاد ندارم. کجای دنیا وزیر بهداشت و پرسنل بهداشت و درمان دارند التماس می‌کنند.

 

مسافری به نام کرونا در مترو

در حاضر از نظر شیوع ویروس کرونا، ایران در وضعیت بحرانی قرار دارد و اکثر استان های این کشور در وضعیت قرمز هستند. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بر اساس آمار رسمی به بیش از نیم میلیون و تعداد فوت شدگان بیش از سی و یک هزار نفر رسیده است.

طنز : عوارض جانبی واکسن کرونا

وزارت بهداشت ایران می گوید دو روز است که تعداد فوت شدگان به بیشتر از سیصد و بیست نفر رسیده است. مقام های دولتی در وزارت بهداشت گفته اند که آمار واقعی فوت شدگان، دو برابر آنچیزی است که روزانه اعلام می شود