به خاطر اسم این ستون هم که شده نمی‌شه از وضعیت کوید۱۹ چیزی نگفت.

خبراول

خبراول اینکه تعداد واکسن‌ها جهش پیدا کرده و واکسن‌های فایزر و مدرنا! و اسپوتنیک و آسترازنکا و برکت! وغیره یکی، یکی داره تولید می‌شه و از اون طرف با سرعت بیشتری کرونا داره جهش پیدا می کنه. حالا هی این جهش اون جهش! هی این بچه! هی اون بچه! خلاصه کم کم کشورها دارن به جای رقابت در خرید تسلیحات به خرید واکسن روی میارن.


این نوشتار را از زبان نویسنده آن بشنوید:

با سپاس فراوان از شرکت NSN PBLIC؛ مشاوره امور حسابداری و مالیات شخصی و شرکتی شما در ونکوور بزرگ

تماس: ۶۰۴۹۸۵۸۸۶۷


خبر بعد

این که مذاکرات صلح با هیات طالبان بعد از مذاکرات اولیه با آمریکا و سپس یک کشور عربی حاشیه خلیج فارس و دولت افغانستان و سپس ایران در روسیه ادامه پیدا کرد و این هیات راهی چین شدند. آنچه که بنده به ذهنم می رسد این است که ابتدا پیشنهاد این مذاکرات توسط پاکستان به نماینده طالبان داده شد و یکی از مقامات پاکستان توصیه کرد که آنان با نماینده آمریکا گفتگو کنند پس از راضی شدن آنان و مذاکرات طولانی با آمریکا، هنگام رفتن خلیل‌زاد به آنها گفت:

با عربستان هم مشورت کنید بد نیست

سپس گفتگوهایی خصوصی بین هیات طالبان با عربستان انجام شد وقتی صحبت ها تمام شد و داشتند می‌رفتند افغانستان، خلیل زاد به آنها زنگ زد و گفت:

البته می دونید که بدون توافق دولت افغانستان این صلح امکان پذیر نیست!

به هیات طالبان گفتند که اگر آنها تن به صلح ندهند نمونه چینی صلح طلبشان را خواهند ساخت آن وقت سکه‌شان از رونق خواهد!

بعد جلساتی با نمایندگان دولت افغانستان تشکیل شد و بعداز کلی بده و بستان، به آنها گفتند:

بدون رضایت ایران صلح پایدار نخواهد بود!

طالبان در ایران چه می کنند؟

خلاصه هیات طالبان همانجا یک ماشین دربست گرفتند و راهی ایران شدند و پس از کلی بحث و گفتگو وقتی عازم شدند که برگردند، شخصی با عینک دودی و کت و شلوار به آنها نزدیک شد و گفت:

دکتر فرمودند؛ روسیه را فراموش نکردید که؟!

هیات طالبان نفسی عمیق کشیدند و زیر لب غر و لندی کردند و با یک هواپیما رفتند روسیه، روسی‌ها ضمن حمایت از توافق صلح و قول مساعد به آنها گفتند:

بدون چین این توافق امکان‌پذیر نیست!

پادکست: مجموعه طنز واکیسناسیون

هیات طالبان که از خستگی نای حرکت نداشتند با اجاره چند ویلچر و خرید بلیط هواپیما راهی چین شدند. در چین با گروهی گفتگو کردند این گروه به هیات طالبان گفتند که اگر آنها تن به صلح ندهند نمونه چینی صلح طلبشان را خواهند ساخت آن وقت سکه‌شان از رونق خواهد افتاد در آخر از آنها خواستند با آلمان هم مشورتی کنند، در آلمان، سفیر فرانسه از آنها درخواست مذاکره کشورش را اعلام کرد و پس از صحبت با فرانسه، در آنجا برایشان یک قطار گرفتند به سمت انگلیس و …. خلاصه در انتها هیات طالبان در حالی که دستهایشان را به نشانه تسلیم بالا برده و اسلحه‌های خود را تحویل دادند و به داخل اتاق‌ خود رفتند و قبل از اینکه در را ببندند گفتند:

 فقط تورو خدا کسی مزاحم خوابمون نشه!