House of Gucci

در این شماره به سراغ فیلمی از ریدلی اسکات کارگردان نامی می رویم. فیلم هایی که درباره مد و صنعت ساخته شده اند عموما با استقبال مناسبی مواجه شده اند. مانند فیلم شیطان پرادا می پوشد(2006) با بازی مریل استریپ و امیلی بلانت و آن هَتوِی. به خصوص که این موضوع در ژانر بیوگرافی یا همان زندگی نامه باشد :


تماشا کنید

معرفی فیلم خانه گوچیریدلی اسکات ژانر درام جنایی را برای فیلمش برگزیده است. او این فیلم را بر اساس کتابی به نام “خانه گوچی: داستانی شورانگیز از قتل، دیوانگی، فریبندگی، و طمع” نوشته سارا گی فوردن ساخته است.

معرفی فیلم خانه گوچی

لیدی گاگا در نقش پاتریزیا رجیانی، که دختری از یک خانواده معمولی است در یک مهمانی با مائوریزیو گوچی با بازی آدام درایور، پسر صاحب گوچی و کسی که قرار است نیمی از گوچی به او برسد آشنا می شود. او با نقشه ای خودش را به مائوریزیوی بی دست و پا نزدیک کرده و او را عاشق خودش می کند.

اما رودولفو گوچی با بازی جرمی آیرونز، پدر مائوریزیو به او هشدار می دهد که پاتریزیا تنها بابت ثروتش به آنها نزدیک شده است و وقتی متوجه می شود پسرش قصد ازدواج با پاتریزیا را دارد او را از ارث محروم می کند.

تماشا کنید :

معرفی فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه

معرفی فیلم زمانی برای مردن نیست (آخرین فیلم جیمز باند)

اما پاتریزیا بی کار نیست، زمانی که بچه دار می شود خودش را به آلدو گوچی با بازی آل پاچینو، عموی مائوریزیو نزدیک می کند و سرانجام از طریق او دوباره با رودولفو رابطه خانوادگی برقرار می شود و مائوریزیو به کسب و کار خانواده باز می گردد ولی پدرش رو به مرگ است ورقه ی سهم پنجاه درصدی او را امضا نکرده است.البته مشکلی نیست چرا که پاتریزیا امضای او را جعل می کند، آیا داستان به خوبی و خوشی ختم به خیر می شود؟ هرگز چنین نیست…

معرفی فیلم خانه گوچی
لیدی گاگا – ریدلی اسکات

ریدلی اسکات:

متولد 1937، کارگردان انگلیسی با کارنامه ای بسیار درخشان با فیلم هایی چون: بیگانه (1979)، بلید رانر(1982)، تلما و لوییز(1991)، فتح بهشت: 1492(1992)، گلادیاتور (2000)، مردان چوب کبریتی(2003)، پرومتئوس(2012)

او که تاکنون سه بار نامزد دریافت اسکار بهترین کارگردان شده برای فیلم گلادیاتور اسکار بهترین فیلم را دریافت کرد.

 

معرفی فیلم خانه گوچی

آدام درایور:

متولد 1983 از بازیگران مهم دهه اخیر است. تا کنون دو بار نامزد اسکار و گلدن گلاب بوده است. بازی او در لینکلن(2012) ساخته اسپیلبرگ درایور را به شهرت رساند. درون لویین دیویس(2013) اثر برادران کوئن، حضورش در سه فیلم اخیر جنگ ستارگان در نقش کایلو رن، داستان ازدواج(2019) از دیگر فیلم های مهم و معروف وی به شمار می آیند.

از نظر منتقدان بازی بازیگران فیلم چیزی میان خوب تا عالی است. اما ایراد اصلی را به فیلم نامه پراکنده و غیر منسجم فیلم وارد می کنند.

این را هم باید اضافه کنیم که فیلم بدون حمایت و رضایت خانواده گوچی ساخته شده است.