دانشگاه وسترن در شهر لندن انتاریو هم یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا و هم  یکی از زیباترین پردیس ها و محوطه های دانشگاهی کاناداست که می توانید از حضورتان در این دانشگاه بیشتر لذت ببرید. پردیس اصلی دانشگاه با ساختمانی به سبک گوتیک بیش از ۴۸۱ هکتار وسعت دارد.

این دانشگاه  در سال ۱۸۷۸ توسط اسقفی به نام ایزاک هلموت تاسیس شده است. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی QS در کانادا در سال ۲۰۲۱ در رتبه ی هشتم و در سطح جهانی در مکان ۲۰۳ ایستاده که نشان می دهد این دانشگاه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

دانشگاه وسترن با داشتن بیش از بیست و چهار هزار دانشجو از ۱۱۷ کشور جهان نشان داده است که از چه اعتبار و جایگاه محکمی از نظر علمی در جهان برخوردار است. حدود ده درصد از دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه را دانشجویان غیر کانادایی تشکیل می دهند.مراکز تحقیقاتی معروفی مانند: موسسه فلسفه روتمن، موسسه تحقیقاتی مهندسی باد، موسسه مغز و ذهن، موسسه تحقیقاتی روبارت، مرکز پروژه های فرانهوفر در زمینه تحقیقات کامپوزیت و انستیتو استخوان و مفصل در این دانشگاه واقع شده اند.

آشنایی با دانشگاه های کانادا :

معرفی دانشگاه تورنتو

معرفی دانشگاه مک گیل

فارغ التحصیلان این دانشگاه برای یافتن کار مشکل چندانی ندارند و بیش از ۹۵ درصد فارغ التحصیلان تا شش ماه پس از پایان دوره تحصیل کار مورد نظرشان را می یابند.

این دانشگاه در زمینه هایی چون اقتصاد و مدیریت، مهندسی و تکنولوژی، پزشکی و سلامتی و هنر دارای رتبه بسیار خوبی در سطح جهانی است.

در میان فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه می توان به آلیس مونرو برنده جایزه نوبل ادبی، روبرتا بوندار فضانورد، برد رفنسپرگر فرماندار ایالت جورجیا اشاره کرد.

آلیس مونرو

همچنین سر فردریک گرانت بنتینگ برنده جایزه نوبل پزشکی سال 1922 که برای اولین بار انسولین را بر وی انسان آزمایش کرد مدتی را در این دانشگاه به تدریس اشتغال داشته است.