معرفی دانشگاه های کانادا و آمریکا

این قسمت : دانشگاه اتاوا University of Ottawa

یکی از برترین دانشگاه های کانادا دانشگاه اتاواست. این دانشگاه که در پایتخت کانادا واقع شده است، بزرگترین دانشگاه دو زبانه انگلیسی-فرانسوی دنیاست. دانشگاه اتاوا در سال 1848 میلادی با نام کالج بای تاون توسط اسقف اعظم منطقه به نام جوزف برنو گیگ تاسیس شده است. در سال 2021 بر اساس رده بندی QS دویست و هفتاد و نهمین دانشگاه دنیاست. اگر در این دانشگاه درس بخوانید باید بدانید که امکان پیدا کردن کار بعد از شش ماه از فارغ التحصیلی 97 درصد است.

این پادکست را گوش کنید

 

این دانشگاه دارای ده دانشکده است

دانشکده هنر، دانشکده آموزش، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم، دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده مطالعات تکمیلی و فوق دکترا تشکیل شده و در این 10 دانشکده بیش از 450 رشته در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می‌شود. دانشگاه اتاوا در زمینه رشته های مرتبط با حقوق حرف های بسیاری برای گفتن دارد. شاید به این دلیل که در پایتخت قرار گرفته، در هر حال لیست بلند بالای فارغ التحصیلان این رشته در میان حقوق دانان برجسته کانادایی از طرفی نشان می دهد که دانشگاه اوتاوا بی خود و بی جهت در مرکز سیاسی کانادا قرار نگرفته است.

مطالعه کنید : گپ و گفت با آزاده جورابچی، مدیر سازمان مهاجرتی شایا

اگر این صفحه را پی گیری کرده باشید لابد متوجه شده اید که دانشگاه های کانادا کتابخانه هایی بسیار با ارزشی دارند. این دانشگاه هم با داشتن بیش از چهار و نیم میلیون کتاب در دوازده بخش مجزا، بهشتی برای دانشجویان و کتاب دوستان است.

اگر به دنبال تحصیل به زبان فرانسه در کانادا هستید دانشگاه اتاوا بهترین پیشنهاد ممکن به شماست. در این دانشگاه 35 هزار دانشجو در مقطع لیسانس و شش هزار دانشجو در مقطع فوق لیسانس مشغول به تحصیلند که از این تعداد هفت هزار دانشجوی بین المللی از 150 کشور دراین دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.یک خبر خوب برای کسانی که مایلند در این دانشگاه قصد تحصیل دارند، این است که دانشگاه اتاوا انواع و اقسام بورسیه برای دانشجویان مستعد دارد. بیش از 45 میلیون دلار برای دانشجویان دوره کارشناسی و در حدود و نزدیک به 55 میلیون دلار برای داشنجویان تحصیلات تکمیلی کمک هزینه در نظر گرفته شده است.

از همین مجموعه برای شما :

دانشگاه مونترال

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه تورنتو

بسیاری از سیاستمداران کانادا در این دانشگاه تحصیل کرده اند. از جمله پل مارتین جونیور نخست وزیر اسبق کانادا، شیخ احمد نخست وزیر اسبق سومالی، فیلمون یانگ نخست وزیر اسبق کامرون، همچنین باید از کارول شیلدز نویسنده و برنده جایزه پولیتزر نیز نام برد.