کمدی جدید  مرد آزاد  فراتر از پیش بینی ها با فروش ۲۸.۴ میلیون دلاری، پرفروش ترین فیلم هفته سینمای آمریکا شد.

به گزارش پلاک۵۲، با وجود نگرانی‌هایی که بابت عدم استقبال مخاطبان از سینما به دلیل اوج گیری سویه دلتای ویروس کرونا در آمریکا وجود داشت، فیلم کمدی  مرد آزاد  (Free Guy) با بازی  رایان رینولدز – هنرپیشه کانادایی متولد بریتیش کلمبیا – در اکران آغازین خود، توانست عملکردی فراتر از انتظارات به ثبت برساند و با ۲۸.۴ میلیون دلار به صدر جدول هفتگی پرفروش های گیشه آمریکای شمالی راه یابد.

به کانال تلگرام پلاک۵۲ بپیوندید


این فیلم که محصول مشترک کمپانی دیزنی و استودیو  20th century  است با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده و در هفته نخست اکران ۲۲.۵ میلیون دلار هم در سینماهای سایر کشورها فروخت تا فروش آغازین جهانی خود را به رقم ۵۱ میلیون دلار برساند.


 مرد آزاد  به کارگردانی  شاون لوی  از جمله معدود آثاری است که در دوران همه گیری ویروس کرونا تنها در سینما اکران می شود و به طور همزمان در سامانه های نمایش آنلاین نیز عرضه نشده است. بسیاری از فیلم های پرفروش چند مدت اخیر مانند  بیوه سیاه  و  جوخه انتحار  همزمان با سینما به صورت آنلاین نیز اکران شدند.

 تایکا وایتیتی  و  جو کری  در کنار  رایان رینولدز  در این فیلم بازی کرده اند که توانسته نمره بسیار خوب  A  را از مخاطبان دریافت کند و همچنین تمجید منتقدان موجب شده این فیلم فرصت خوبی برای فروش خوب در گیشه سینما داشته باشد.

پلاک۵۲ را در اینستاگرام دنبال کنید

پس از مارس ۲۰۲۰ و آغاز همه گیری ویروس کرونا، فیلم  بیوه سیاه  با ۸۰ میلیون دلار، پرفروش ترین فیلم سینمای آمریکا بوده است و پس از  سریع و خشن ۹  و  یک مکان آرام ۲  به ترتیب با ۷۰ و ۵۷ میلیون دلار در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفته اند.

برای مطالعه بیشتر:

معرفی فیلم : گودزیلا علیه کینگ

معرفی فیلم: گشت و گذار در جنگل

 گودزیلا علیه کینگ  (۳۸ میلیون دلار)،  گشت و گذار در جنگل  (۳۵ میلیون دلار) و  هرج و مرج فضایی: میراثی جدید  (۳۱ میلیون دلار) از دیگر فیلم های پرفروش گیشه آمریکای شمالی در دوران کرونا بوده اند.