گاف کمیته ی ضد دوپینگ فیفا بعد از چهار سال

مامادو ساخو مدافع سابق لیورپول، در مورد ادعای اشتباه آژانس جهانی ضد دوپینگ موفق شد حقانیتش را ثابت کند و خسارت قابل توجهی دریافت خواهد کرد.

 

در بیانیه ای که در دادگاه علنی دادگاه رویال خوانده شد، وادا پرونده ساخو را به طور کامل پذیرفت. پس از درخواست موفقیت آمیز ساخو از ممنوعیت مصرف هیگنامین، ماده ای که معمولا در مکمل های کاهش وزن استفاده می شود، این کمیته به دلیل ادعاهای افترا آمیز به مطبوعات عذرخواهی کرد.

وقتی یک ورزشکار حرفه ای هستید و به دوپینگ متهم می شوید آسان نیست. این بدترین اتفاقی است که می تواند برای شما بیفتد.

ساخو، بازیکن ملی پوش فرانسوی و بازیکن کریستال پالاس در این مورد گفت:

من احساس خوشبختی می کنم. برای خانواده ام، برای همه دوستانم، برای افرادی که در آن سالهای سخت در اطراف من بودند، خوشحالم. وقتی یک ورزشکار حرفه ای هستید و به دوپینگ متهم می شوید آسان نیست. این بدترین اتفاقی است که می تواند برای شما بیفتد.

من همیشه به وکلای خود و تیمم اعتقاد داشتم. ما همیشه می گفتیم زمان می برد تا واقعیت آشکار شود و من خوشحالم که وادا گفت متاسفم. اکنون همه چیز پشت سر من است و من فقط می خواهم به جلو نگاه کنم.

مامادو ساخو و همسرش

این توافق یک دوره چهار ساله را به پایان می رساند که در آن ساخو پس از آزمایش مثبت پس از بازی لیگ اروپا بین لیورپول و منچستر یونایتد در مارس ۲۰۱۶، در تلاش بود تا نام خود را پاک کند.

در آن زمان، ساخو ۳۰ روز محرومیت موقت از یوفا دریافت کرد و دیگر هرگز برای لیورپول بازی نکرد. ساخو ادعا کرد این محرومیت به امید عدم حضور او در ترکیب تیم فرانسه در یورو ۲۰۱۶ تحمیل شده است.

این ممنوعیت پس از آنکه یوفا دریافت که هیچ قطعیتی در مورد اینکه آیا هیگامین در لیست مواد ممنوعه وادا وجود دارد، تحت عنوان آگونیست بتا ۲ در درخواست تجدیدنظر لغو شد. در سال ۲۰۱۷ وادا به طور خاص هیگامین را به لیست خود اضافه کرد.