اولین ساخته بلند آروند دشت‌آرای «در نبود کارگردان» به تهیه‌کنندگی حسین اکبری و نوشته نغمه ثمینی در بخش رقابتی خاورمیانه جشنواره جهانی سانتا باربارا رقابت می‌کند.

به گزارش پلاک۵۲، در خلاصه داستان «در نبود کارگردان» آمده است:

یک کارگردان تئاتر سعی دارد با تماس‌های ویدئویی تمرین یک نمایش را شکل دهد. این فیلم به صورت تک‌پلان فیلمبرداری شده است.
مارین ون هولک

مارین ون هولک، آروند دشت‌آرای، آزاده میرزایی، طاهره هزاوه، دیبا خاتمی، میثم میرزایی، میثم نوروزی، ساناز باقری، رومینا دواچی، امین یزدانی‌نژاد، نرگس سعیدی‌نژاد و کیوان جدیری در این فیلم بازی کرده‌اند.

مارین ون هولک
مارین ون هولک، متولد هلند است و سال ها به عنوان بازیگر در انگلستان به فعالیت پرداخته که از جمله این همکاری ها می توان بازی در چندین مجموعه تولید BBC یاد کرد.

مطالعه کنید:

نمایش فیلم‌های کوتاه ایرانی در ونکوور

یادداشتی بر نمایش ژپتو در آستانه اجرای عموم این نمایش

ون هولک در سال 2014 به همراه همسر ایرانی اش به نام آروند دشت آرای که او هم کارگردان است، به ایران آمدند تا با کمپانی هنرهای اجرایی وریگول همکاری را آغاز نمایند. ون هولک پس از ورود به ایران در تئاترهای فراوانی به روی صحنه رفت و توانست خود را با شرایط زندگی در ایران تطبیق دهد.

مارین ون هولک و آروند دشت‌آرای

اولین حضور سینمایی او در سینمای ایران در فیلم سمفونی نهم بود. فیلمی که ون هولک حضور کوتاهی در آن داشت اما همان سکانس کوتاه تبدیل به جنجالی ترین صحنه فیلم شد و حواشی زیادی را برای سازندگان به همراه داشت. مارین ون هولک حالا بازیگر قبله عالم شده است. وی در این سریال در نقش آنجلینا، یکی از همسران ناصرالدین شاه به ایفای نقش پرداخته است.تیزر فیلم کوتاه تَرَک – کاری از پلاک۵۲ به مناسبت روز زن سال ۲۰۲۲


سی و هفتمین جشنواره فیلم سانتا باربارا 11 تا 21 اسفند 1400 در ایالت کالیفرنیای امریکا برگزار می‌شود.