با وجود این‌که فصل هجدهم مجموعه‌ی تلویزیونی آناتومی گری (Grey’s Anatomy) مبدا بازگشت شخصیت‌های مهمی خواهد بود اما جای خالی برخی از شخصیت‌ها قطعا طرفداران را دلسرد خواهد کرد.

در فصل قبلی این مجموعه درام پزشکی شخصیت‌های محبوبی چون درک، مارک، لکسی و جورج در سکانسی از رویای مردیت که از عوارض ابتلای وی به بیماری کووید ۱۹ بود، به سریال بازگشتند.

الن پومپئو در نقش مردیت گری

حضور شخصیت‌های محبوب فصل‌های قبلی با وجود این‌که اطلاعات چندانی از موضوع فصل جدید مجموعه در دسترس نیست، اما بی‌شک برای طرفداران بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود.


سابقه‌ی دو دهه پخش این مجموعه تلویزیونی تاثیرات بسیاری بر حضور اعضای آن در‌ پی داشته است، در حقیقت حتی مرگ هم جلودار بازگشت شخصیت‌ها به بیمارستان یادبود گری اسلون نیست.

برای مطالعه بیشتر:

نه گفتن هایی که به نفع بازیگران معروف تمام شده است

۲۰ فیلم هیجان انگیز درباره پاندمی ها و ویروس ها 

۱۰ کارگردان بزرگ سینما که از کار خود ناراضی هستند

۱۲ سریال جدید درباره جادو و جادوگری برای علاقمندان به دنیای فانتزی

به‌ تازگی سوالات زیادی پیرامون نحوه‌‌ی بازگشت الیس گری به فصل هجدهم شکل گرفته‌ است، حضور وی تاثیر زیادی روی زندگی و شغل شخصیت مردیت داشته است. مخاطبان قدیمی این سریال از خط داستانی که حول محور روابط مادر دختری می‌چرخید لذتی دوچندان برده‌اند.

سارا پاولسون در نقش الیس گری

علاوه‌ بر الیس دو شخصیت ادیسون مونتگمری و مگان هانت نیز در فصل هجدهم حضور خواهند داشت. مخاطبان با وجود این شخصیت‌های دوست داشتنی و مهم، به‌ خصوص آدیسون که محبوبیت بالای او باعث ساخت اسپین آفی به نام درمانگاه خصوصی (Private Practice) شد، خواستار بازگشت دوباره‌ی اینترن‌های اصلی قسمت‌های اولیه‌ی از جمله کریستینا یانگ، الکس کارو و حتی ایزی استیونز هستند.

کیت والش در نقش ادیسون مونتگمری
ابیگیل اسپنسر در نقش مگان هانت
با بازگشت این شخصیت‌ها که نویدی بر پایان مجموعه‌ی آناتومی گری است، مخاطبان قدیمی به امید جمع شدن دوباره‌ی اینترن‌هایی هستند که آغازگر داستان سریال بوده‌اند.

اما آن‌طور که به‌ نظر می‌رسد روند برنامه‌ریزی مجموعه مبنی‌ بر بازگشت برخی شخصیت‌ها خواهد بود. شکی نیست که کریستینا پس از مرگ الیس تاثیرگذارترین شخصیت در زندگی مردیت است، مدیر اجرایی؛ شاندا رایمز با تاکید بسیاری روایت این سریال را بر پایه محبت و عشق این دو شخصیت می‌داند.

روابط در عین رقابت؛ دارای حمایت است و در قامت دوستی دو زن بدون این‌که پای یک مرد یا مسائل عاشقانه‌ در روابط آن‌ها باشد، برای موفقیت شغلی و زندگی به یکدیگر کمک می‌کنند.

شاندا رایمز مدیر اجرایی و تهیه کننده Grey’s Anatomy

دوستی مردیت با کریستینا در حقیقت فراتر از ایفای نقش است. بعد از تصمیم ساندرا اوه بازیگر نقش کریستینا یانگ، مبنی بر خروج از سریال الن پومپئو در ایفای نقش خود بدون حضور ساندرا تردید بسیاری داشت.

در حالی‌که فصل هفدهم مهر تاییدی بر عدم حضور کریستینا یانگ در فصل جدید بود، شخصیت وی در قالب دیالوگ‌هایی به‌ صورت متن در سریال حضور خواهد داشت.

احتمال بازگشت دو شخصیت الکس و ایزی در فصل هجدهم حتی کمتر از حضور کریستینا خواهد بود. هر دو شخصیت به ترتیب در فصل شش و شانزده سریال را ترک کرده‌اند.


نوید حکیمی شما را به دیدن نمایش شرقی غمگین دعوت می کند (تماشا کنید)


علت خروج کاترین هایگل بیشتر به‌ خاطر اختلافات وی با رایمز در پشت صحنه‌ بود. خروج جاستین چمبرز نیز به‌ ظاهر مسالمت‌آمیزتر از هایگل بود، اما ناگهانی بودن و عدم امکان پیگیری علت آن نشان می‌دهد در پشت صحنه اتفاقاتی افتاده است. در اواخر سریال تنها صدای الکس در صحنه حضور داشت. ظاهر امر نشان می‌دهد سریال سعی دارد از آخرین فصل برای بازگشت و سپس ترک منطقی شخصیت‌ها از سریال استفاده کند.

از آن‌جا که فصل هجدهم آخرین فصل خواهد بود، این سریال با گردهم‌ آوردن دوباره‌ی شخصیت‌ها می‌تواند به بهترین نحو ممکن پایان بندی مورد نظر مخاطبان را ارائه دهد.