بازیگران نمایش «فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» نوشته احمدرضا احمدی و کارگردانی کوروش سلیمانی معرفی شدند.

به گزارش پلاک۵۲، کوروش سلیمانی کارگردان نمایش «فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» که قرار است از اواخر آذرماه این اثر نمایشی را در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه ببرد، در گفتگویی درباره انتخاب بازیگران نمایش گفت:

بعد از نزدیک به ۲سال که تقریباً تئاتر تعطیل بود و من نیز مانند بسیاری دیگر از همکارانم به دلیل شرایط کرونایی برای کار کردن تردید داشتم، بالاخره تصمیم به اجرای نمایشی گرفتم. غالب بازیگران انتخاب شده برای این نمایش در طول این ۲سال در نمایشی حضور نداشتند اما اهمیت این کار و احمدرضا احمدی نویسنده نمایشنامه و احترامی که همه ما برای وی قائل هستیم، سبب شد که همه با رغبت حضور در این اثر نمایشی را بپذیرند.

«هفتاد و شش دوصفر» متفاوت‌ترین اجرای چند ساله اخیر ایران

وی درباره روند تمرین‌ها توضیح داد:

چون نمایش از صحنه‌های مجزایی تشکیل شده است مراحل تمرین‌ها به اصطلاح رج زده شد به شکلی که در هر روز فقط بازیگرانی که در همان صحنه بازی داشتند، سر کار حضور پیدا می‌کردند. در واقع تمام دستورالعمل‌هایی را که باید برای رعایت شرایط انجام می‌شد، در نظر گرفتیم و بازیگران نیز همگی با ما همکاری کردند. نکته مهمی که باید به آن اشاره کنم این است که همه بازیگران نمایش هنرمندانی هستند که سال‌هاست تئاتر کار کرده‌اند و از توانایی بالایی برخوردارند. در این نمایش چهره‌های جوان‌تر هم داریم اما اکثر بازیگران از هنرمندان باسابقه تئاتر هستند.این نمایش را تماشا کنید : پاپ کورن


سلیمانی ادامه داد:

علاوه بر مهم بودن تجربه در گروه بازیگران نکته دیگری که در انتخاب آن‌ها و همینطور طراحان نمایش برایم اهمیت داشت این بود که بازیگران باید با دنیای شعر و ادبیات و شخصیت و اشعار احمدرضا احمدی آشنا باشند چون نمایشنامه، متن ویژه و خاصی است و من نمونه دیگری شبیه به آن در ادبیات نمایشی ایران ندیده‌ام کما اینکه شعرهای وی هم شعرهای خاصی هستند پس اجرای متنی از احمدرضا احمدی شرایط خاص خودش را می‌طلبید. به جرات می‌توانم بگویم همه بازیگران کار اشراف بسیار خوبی نسبت به شعر معاصر دارند و به احمدرضا احمدی عشق می‌ورزند. همه ما علی رغم اینکه می‌خواهیم با وجود دشواری‌ها یک نمایش جذاب و باکیفیت را به مخاطبان ارائه کنیم این بار برای ادای احترام به احمدرضا احمدی و همه شاعرانی که رنج کشیدند و غریب ماندند، روی صحنه خواهیم رفت.

این کارگردان در پایان صحبت‌هایش بازیگران نمایش را معرفی کرد و گفت:

رضا بهبودی، فریبا کامران، کامبیز امینی، محمدرضا آزادفرد، محمد طیب طاهر، سیامک ادیب، علی باروتی، مطهره ابراهیمیان بازیگران نمایش هستند. همچنین در نمایشنامه پرسوناژی به نام «رادیو» وجود دارد که فقط صدایش روی صحنه شنیده می‌شود که گوینده این پرسوناژ نیز خود من هستم.
نمایش «فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» از ۱۸ آذر ماه در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.