یکی از اولویت های اصلی شما برای امسال باید شادی خودتان باشد. این لذت های کوچک می تواند به آرامش شما کمک کند.

در سال 2022 روی چه چیزی تمرکز خواهید کرد؟ برنامه ها و جاه طلبی های دیگر شما هر چه باشد، یکی از آنها باید شادتر بودن  باشد. سال‌های همه‌گیری 2020 و 2021 سخت بوده‌اند و قطعا همه ما به شادی بیشتر احتیاج داریم.

با تمام این اتفاقات و به خصوص اگر یکی از عزیزانتان، یک رابطه یا یک شغل را اخیرا از دست داده اید؛ تلاش برای شاد بودن ممکن است آخرین چیزی باشد که به ذهنتان می رسد. البته اینگونه نباید باشد.

 گرچن روبین، نویسنده کتاب “شادی” که بیش از هر کسی کل مسئله شادی را مورد مطالعه قرار داده است می گوید:

هیچ چیزی مهمتر از شاد بون نیست و نباید هیچ وقت آن را دست کم بگیریم.

تحقیقات نشان می دهد که افراد شاد مسئولیت پذیرتر و موفق تر هستند و کمتر مرتکب جنایت می شوند. آن ها روابط را بهتر حفظ می کنند، بیشتر داوطلب می شوند و بیشتر به امور خیریه می پردازند. به عبارت دیگر، اگر خوشحال هستید، احتمالاً هم موفق‌تر هستید و هم می‌توانید دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنید.

مطالعه کنید : آنچه در انتظار ماست؛ سبک زندگی در آینده!

امیدوارم شما را متقاعد کرده باشم که اولویت‌های شما برای سال 2022 هر چه باشد، خوشبختی شما باید در بالای لیست باشد.

چگونه شادتر می شوید؟ پاسخ های بسیاری برای این سوال وجود دارد. در حال حاضر، من می خواهم روی یک راه تمرکز کنم که اغلب در مورد آن صحبت نمی کنیم: همان تغییر زندگی روزمره و روال روزانه.

بدیهی است که در هر روز، اکثر ما کارهایی را انجام می دهیم که مجبوریم. دندان هایمان را مسواک می زنیم تا دچار پوسیدگی نشوند. سر کار میرویم تا حقوق بگیریم. خانه را تمیز می کنیم، غذا تهیه می کنیم و غیره.

آمیخته با همه این تعهدات باید بسیاری از کارهایی که برای لذت انجام می‌دهیم، چیزهایی باشد که فقط انجام آن‌ها ما را خوشحال می‌کنند، شادی‌های کوچکی که ممکن است به خودی خود بی‌اهمیت باشند، اما در مجموع می‌توانند روحیه ما را بالا ببرند، به ما کمک کنند تا عملکرد بهتری داشته باشیم و در نهایت ما را شادتر می کند. من از شما دعوت می کنم که آن ها را امتحان کنید، یا لیست شادی خود را تهیه کنید.

  1. نوشیدنی صبحگاهی مورد علاقه خود را میل کنید

چیزی حدود 80 درصد از مردم جهان هر روز نوعی کافئین می نوشند. بعضی هم شاید چای گیاهی یا حتی فقط آب را ترجیح می دهند. هر چه که باشد، اولین نوشیدنی از یک نوشیدنی گرم (یا سرد) در هر روز برای اکثر ما لذتی کوچک اما موقتی است. فقط چند لحظه وقت بگذارید و فقط در لحظه باشید در آن لذت کوچک عجله نکنید. حتی اگر فقط برای چند ثانیه باشد، مکث کنید، جرعه جرعه بنوشید. البته، اگر بتوانید چند دقیقه وقت بگذارید و بنشینید و واقعاً از نوشیدنی خود لذت ببرید، بهتر است.

مطالعه کنید : آنچه می توان از صبحانه کشورهای مدیترانه شرقی یاد گرفت

  1. از منزل خارج شوید

اگر می توانید هر روز کمی وقت خود را در خارج از منزل سپری کنید، سعی کنید این کار را انجام دهید. بیرون رفتن، چه در حال پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری یا نشستن در ایوان خودتان، برای بیشتر مردم لذتی کوچک است. این می تواند درست باشد حتی اگر این کار را فقط چند دقیقه قبل از بازگشت به داخل و خارج از سرما انجام دهید. بیرون رفتن و قدم زدن در هوای آزاد به ما کمک می‌کند تا ذهن خود را آرام‌تر کنیم. اگر بتوانید از یک پارک یا هر مکان دیگری که در آن طبیعت وجود دارد بازدید کنید، خیلی بهتر است.به اجرای گروه دوئت امتیاز بدهید


 

  1. با کسی که برایتان با اهمیت است، صحبت کنید

تحقیقات نشان می دهد که تنهایی و انزوا آنقدر برای شما مضر است که به معنای واقعی کلمه می تواند سال ها را از زندگی شما بگیرد. گذراندن وقت با کسی که به او اهمیت می‌دهید، یا حداقل برقراری ارتباط با کسی که به او اهمیت می‌دهید، یکی از قوی‌ترین روش‌ها برای احساس بهتر است.

بنابراین، حتی اگر تنها زندگی می‌کنید، یا آنقدر مشغول هستید که شما و سایر اعضای خانواده‌تان به سختی یکدیگر را می‌بینید، حتماً حداقل یک بار در روز با کسی که به او اهمیت می‌دهید تماس بگیرید. این می تواند از طریق متن یا تلفن یا چت تصویری یا روش دیگری باشد. لازم نیست حضوری باشد. اما هر چه بیشتر بتوانید ارتباط واقعی برقرار کنید، ممکن است احساس شادی بیشتری کنید.

  1. چُرت بزنید

چرت زدن برای همه نیست و یک چرت طولانی می تواند شما را دچار اینرسی خواب کند که به آن گیجی می گویند. اما یک چرت کوتاه 10 تا 30 دقیقه ای می تواند عملکرد ذهنی، حافظه و توانایی حل مسئله و همچنین خلق و خوی شما را بهبود بخشد.

مطالعه کنید : شش راهکار برای داشتن یک خواب راحت شبانه 

  1. یک کتاب خوب بخوانید

شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه خواندن کتاب، فواید شگفت‌انگیزی برای سلامتی و مغز دارد از جمله افزایش طول عمر. این یک دلیل واقعا خوب برای انجام آن است. نکته مهم این است که کتابی را انتخاب کنید که خودتان از خواندن آن لذت ببرید. کتابی که مشتاقانه منتظرید در آن غرق شوید.

نوش گوشتان :

معرفی کتاب کلارا و خورشید

معرفی کتاب زیر آسمان سفید

این ممکن است یک رمان معما گونه، عاشقانه، علمی تخیلی، جنایی و یا چیز دیگری باشد. هر چه هست، مطمئن شوید که برای شما شادی می آورد و اگر اینطور نیست، به خود اجازه دهید آن را کنار بگذارید و کتاب دیگری انتخاب کنید.

  1. بخندید

خندیدن واقعا برای شما خوب است. بنابراین، هر روز سعی کنید چیزی پیدا کنید که حداقل شما را بخنداند. اگر چیزی نمی دانید، از دوستان خود بخواهید تا برای شما لطیفه های خنده دار بفرستند یا یوگای خندان را امتحان کنید، که در آن افراد دور هم جمع می‌شوند و شروع به خندیدن می‌کنند. پاتوق پلاک ۵۲ – تماشا کنید


 

  1. چند دقیقه هیچ کاری نکنید

همه ما زندگی بسیار شلوغ و برنامه ریزی شده ای داریم. اما به طور فزاینده‌ای تحقیقات به ما می‌گویند که کمی کمتر مشغول بودن و صرف زمان برای هیچ کاری عالی است مثل خیره شدن به بیرون از پنجره، مزایای بزرگی دارد. برای یک چیز، حتی اگر احساس کنید که هیچ کاری انجام نمی‌دهید، مغز شما وارد عمل می‌شود و مهم‌ترین مشکلات شما را حل می‌کند و به روش‌هایی ارتباط برقرار می‌کند که وقتی مشغول انجام کاری هستید، نمی‌تواند انجام دهد.

شاید مهم‌تر از آن، شما برای شارژ باتری‌های خود به این استراحت‌ ها نیاز دارید، به همین دلیل است که مردم بعد از چنین وقفه‌هایی شفافیت و بهره‌وری بیشتری دارند. پس راهی برای تنبلی پیدا کنید که برای شما مفید باشد و حداقل برای مدتی در لذت بی تحرکی غرق شوید و مهمتر از همه اینکه بدانید شما لیاقتش را دارید.