اکران ویژه فیلم مستند «آیدین» که روایتی از زندگی آیدین نیکخواه بهرامی بازیکن فقید بسکتبال ایران با صدای پرویز پرستویی در شیراز برگزار شد.

به گزارش پلاک۵۲، به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم مستند «آیدین» به کارگردانی اشکان‌مهریار و تهیه‌کنندگی مهدی برجیان، ۲۹ آبان ماه در پردیس سینمایی گلستان شهر شیراز با حضور بازیکنان بسکتبال و یکی از بازیکنان بسکتبال با ویلچر، ورزشکاران و سینمادوستان روی پرده رفت :

 

 

پس از این اکران ویژه، نشست خبری با حضور علی آذری مدیر اجرایی پردیس سینمایی گلستان و اشکان مهریار کارگردان این مستند برگزار شد.
در این نشست خبری کوتاه درباره ایده ساخت مستند «آیدین» صحبت شد. علی آذری همچنین درباره سختی‌های ساخت یک مستند ورزشی سخن گفت.

اشکان مهریار کارگردان «آیدین» نیز در این نشست در سخنانی گفت:

به نظر من استفاده از ورزش چه ورزشکاران و چه حرکت‌های ورزشی، یک فرصت در سینما محسوب می‌شود و جا دارد که در سینمای ایران اعم از سینمای داستانی و مستند بیشتر دیده شود. نظیر این نوع حرکت‌های ورزشی در فیلم‌های هالیوودی که توسط یک بازیگر یا ورزشکار ارائه می‌شود، بیشتر دیده می‌شود.

باشگاه میلیاردرها؛ پردرآمدترین ورزشکاران تاریخ چه کسانی هستند؟

وی ابراز امیدواری کرد که ورزش به صورت گسترده در سینمای ایران نیز کاربرد بیشتری پیدا کند و افزود: ورزش همچون سینما، یک صنعت است و جا دارد که تلفیق این ۲ اتفاقی خوب را رقم بزند.
اکران فیلم مستند «آیدین» در سینماهای «هنر و تجربه» ادامه دارد.

آیدین نیکخواه بهرامی پس از قهرمانی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۰۷ میلادی و کسب سهمیه المپیک در حالی که تنها چند ماه به حضورش به همراه تیم ملی در المپیک پکن باقی مانده بود، در جاده چالوس در یک سانحه رانندگی درگذشت.


شما به اجرای سارینا چه امتیازی می دهید؟ ( ثبت کنید)


در خلاصه داستان این فیلم مستند آمده است:

«فیلم مستند «آیدین» روایتی است با صدای پرویز پرستویی از زندگی بازیکن فقید بسکتبال ایران، آیدین نیکخواه بهرامی. خاطره گویی از زبان خانواده و هم‌بازی‌های آیدین نه تنها این مستند را جذاب کرده، بلکه شخصیت این اسطوره فقید را به علاقه مندان و به خصوص نسل جدید بسکتبال معرفی کرده است.»

فهرست عوامل فیلم مستند «آیدین» عبارتند از کارگردان:

اشکان مهریار، تهیه کننده: مهدی برجیان، گوینده متن: پرویز پرستویی، مشاور پروژه: یوسف حاتمی‌کیا، مجری طرح: مهیار لؤلؤ، سرمایه گذار: علی ملک آرایی، مدیر تصویربرداری: وحید قلی زاده زحمتکش، تصویربرداران: امیرحسین قلی زاده زحمتکش، سپهر میکائیلیان و جفری آیس فولگر، تدوین: محمد تنکابنی، دستیار تدوین: ‌امیرحسین مدبر، اصلاح رنگ و نور جلوه‌های ویژه بصری: آرمین به امید حق، صدابردار: مهراد خورشیدی، طراحی و ترکیب صدا: ‌محمد حسین ابراهیمی، نویسنده گفتار متن: ‌موحد تاری مرادی مطلق، ‌مدیر تولید: ‌کامران مدبر، ‌دستیار کارگردان: ارژنگ درویش، ‌موسیقی متن: مهرداد اسماعیل پور، خواننده تیتراژ: آمین، عکاس صحنه: علیرضا زینعلی، مشاور رسانه‌ای: آزاده فضلی.