مردی از اهالی ایالت ویسکانسین آمریکا بر اساس قولی که سی سال پیش به دوستش داده بود، میلیون‌ها دلار به او داد.

این مرد که تام کوک نام دارد با دوستش به نام جوزف فینی، در سال ۱۹۹۲ دست یکدیگر را فشرده و به هم قول داده بودند که اگر هر کدامشان در بخت‌آزمایی برنده شد، پول خود را با دیگری قسمت کند.

بلیط برنده در دستان تام

یک ماه پیش در شهر منومنی این اتفاق افتاد و بلیت معروف پاوربال که در دست تام بود، برنده اعلام شد. احتمال برنده شدن در این قمار یک در ۲۹۲ میلیون بوده است. او بلافاصله به جوزف زنگ زد، خبر خوش را به او داد و گفت که بر اساس قولی که به هم داده‌اند، پولش را با او تقسیم می‌کند.

تام برای برنده شدن مبلغ حداکثر ۲۲ میلیون دلار در لاتاری شرکت کرده بود و با انتخاب گزینه پول نقد، ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار برنده شد.

تام برای برنده شدن مبلغ حداکثر ۲۲ میلیون دلار در لاتاری شرکت کرده بود و با انتخاب گزینه پول نقد، ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار برنده شد. سهم هر یک از این دو دوست با مرام پس از کسر مالیات، ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار می‌شود. جوزف ماهیگیر بازنشسته است و تام نیز بعد از برنده شدن در لاتاری، بازنشسته شد.

چه برنامه ای برای پولی که برنده شده اند، دارند؟

آنها به رسانه‌های محلی گفته‌اند برنامه خاصی برای استفاده از این پول ندارند و ترجیح می‌دهند زندگی خود را در کنار خانواده‌شان ادامه دهند و به مسافرت بروند.