طنز پرداز : همایون حسینیان

حالا که کل جهان رفتن به مرخصی طولانی مدت و اکثر مردم خونه نشین شدند. پیشنهادهای خودمو که از تجربه تو خونه موندن به دست آوردم، برا شما بازگو می کنم تا بدونید تو خونه چیکار کنید که حوصله‌تون سر نره:

۱- هر روز سه بار لباستونو عوض کنید و انگار که میخواین جایی برین از هال به اتاق خواب و به آشپزخانه می رین، لباساتون فرق کنه البته اگه خیلی سختتونه می تونید فقط بالاتنه رو عوض کنید مثلا پیژامه داشته باشید ولی با پیراهن و کراوات ستش کنید! ( من که برای دستشویی رفتن هم یه لباس جداگانه می پوشم)

۲- به این بیت حضرت سعدی که می گه: “میازار موری که دانه کش است” توجه بیشتری بکنید و هنگام عبور و مرور مورچه‌ها تو خونه‌تون اگه مورچه ای در حال بار بردنه بهش کمک کنید و تا لونه‌ش بارشو حمل کنید.

۳- به محیط اطرافتون بیشتر دقت کنید و نکات ظریفی که تا حال ازش غافل بودید رو ببینید مثلا می‌دونید یه لیوان نوشابه گازدارچند تا حباب می سازه؟ نمی دونین که!

۴- مورد دیگه که خیلی هم مهمه توجه به کتابهایی هستند که تو کتابخونه‌تون دارن خاک می خورن. الان وقتشه که اونارو بیرون بیارین و با یه پارچه تمیزشون کنید و مرتب تو کتابخونه بچینینشون!

۵- یکی دیگه از کارایی که می شه تو این ایام انجام داد بهره بردن از موسیقی و رقصه. میتونین ساعتی رو به رقصیدن یا آواز خوندن و نواختن موسیقی اختصاص بدین ولی اینو توجه داشته باشید همسایه‌ها روحیه شون خرابه و صداتون فقط برای خودتون و خانواده‌تون قشنگه و امکان داره پخش صداتون در محیط اطراف نه تنها کمکی به بقیه نکنه بلکه شاید باعث بشه افراد بیشتریو روانه بیمارستان بکنید!

۶- راهکار دیگه استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعیه. خوشبختانه در طول روز چند بار واکسن کرونا کشف و بعد خبرش تکذیب می‌شه پس هیچ مشکلی در تولید خبر نداریم فقط کافیه خبرهایی که بهمون می رسه رو برای دیگران فوروارد کنیم. تا دلتون هم بخواد صحبت های پزشکان مختلف و توصیه های جورواجور وجود داره که می شه حتی برحسب سلیقه و مزاج شخصی خودتون! توصیه های مورد علاقه‌تونو برای دیگران بفرستید.

۷- سعی کنید زیاد به کارهای دیگر اعضای خانواده دقت نکنید که مشکل ساز می شه! من یه باردقت کردم الان زیر چشم چپم کبوده!

۸توصیه جدی من اینه که مواظب باشید الکلوداخل راه آب خونه نریزید چون سوسکا شبا میان بیرون و تا صبح عربده کشی می کنند.

این طنز را با صدای نویسنده گوش دهید.