باشگاه فوتبال آرسنال هفته گذشته به دلیل کاهش درآمد «دایناسور سبز» یا همان «گانرزسوروس» که کارمند باشگاه به نام جری کی در شمایل آن ایفای نقش می کرد را اخراج کرد. 

گانرزسوروس نزدیک به ۲۷ سال است که در بازی‌های خانگی آرسنال به درون زمین چمن می‌آید تا به هواداران امید بدهد تا توپچی‌ها را تشویق کنند.

اخراج جری کی به دلیل تعدیل نیرو و کاهش هزینه ها با انتقادات فراوانی روبرو شد تا جایی که باشگاه سویای اسپانیا اعلام کرد که حاضر است «گانرزسوروس» را در این باشگاه استخدام کند.

 

دایناسور را اخراج نکنید، من حقوقش را می دهم

اما در آخرین واکنش مسوت اوزیل، ستاره آلمانی آرسنال اعلام کرد که حاضر است از حقوق خود هزینه گانرزسوروس را بپردازد تا او اخراج نشود. این سخنان مسوت اوزیل که در صفحه توئیتر این بازیکن سابق تیم ملی آلمان منتشرشده است، نزدیک به صد هزار بار ریتوئیت و با استقبال زیادی روبرو شد.

گفته می شود اقدام اوزیل نه فقط انسان دوستانه بلکه انتقامی از باشگاه «شکست ناپذیران» است.

باشگاه آرسنال هم در پاسخ به اوزیلی که در شش ماه اخیر بدلیل اختلافات با باشگاه و میکل آرتتا، سرمربی اسپانیایی آرسنال، پا روی مستطیل سبز نگذاشته است این بود که «آرسنال جری کی را اخراج نکرده است و به محض بازگشت تماشاگران وی کارش را آغاز خواهد کرد.»

سرانجام، به جز هواداران باشگاه آرسنال که درباره این حرکت انسان دوستانه اوزیل اختلاف نظر دارند، دیگر هواداران فوتبال در سراسر جهان از این حرکت استقبال کردند.

اغلب هواداران باشگاه آرسنال این اقدام مسوت اوزیل را گامی در جهت «از بین بردن اعتبار مالک آمریکایی» باشگاه می دانند که در «شش ماه اخیر به او اجازه ورود به مستطیل سبز را نداده است.» گفته می شود اقدام اوزیل نه فقط انسان دوستانه بلکه انتقامی از باشگاه «شکست ناپذیران» است.