معرفی دانشگاه های کانادا و آمریکا

این قسمت : دانشگاه مونتـرال

در این شماره می رسیم به دانشگاه مونترال که دانشگاه شماره یک ایالت کبک و با الطبع فرانسوی زبان است. این دانشگاه با سه دانشکده الهیات و حقوق و پزشکی در سال ۱۸۷۸ تاسیس شده است.


معرفی دانشگاه مونترال را گوش کنید:


دانشگاه مونترال در رده بندی QS چهارمین دانشگاه کانادا و صد و هجدهمین دانشگاه جهان محسوب می شود و همچنین در رتبه بندی دانشگاه های مک لین در سال ۲۰۲۱ کانادا، این دانشگاه در رده یازدهم در گروه دانشگاه های پزشکی و دکتری و نهمین رتبه در رتبه بندی دانشگاه های کانادا قرار گرفت.

 

 

ارتباط میان این دانشگاه با کارفرمایان مثال زدنی است. و از این نظر بعد از دانشگاه تورنتو دومین دانشگاه کانادا به حساب می آید. این دانشگاه در زمینه ی پزشکی عملکرد بسیار بالایی داشته و در رده ی هفتاد و یکم جهان ایستاده است.

دانشگاه مونترال هم مانند بیشتر دانشگاه های خوب کانادا در سطح بین المللی شناخته شده و بیش از ۹۵۰۰ دانشجو دارد و بیش از ۶۵۰ درس در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، و همچنین ۷۱ درس دکترا را ارائه می دهد.


البته با توجه به موقعیت برجسته این دانشگاه، ورود به دانشگاه مونترال نیز چندان آسان نیست. دانشگاه مونترال ۴۶۵ مرکز تحقیقاتی و دپارتمان دارد و همچنین یک کتابخانه بسیار مجهز با بیش از سه میلیون کتاب.

برای مطالعه بیشتر :

دانشگاه بریتیش کلمبیا 

دانشگاه مک گیل

دانشگاه تورنتو

 

 

رسانه های خبری که توسط دانشجویان مدیریت می شود

قابل ذکر است که جمعیت دانشجویان این دانشگاه تعدادی از رسانه های خبری را اداره می کنند.Quartier Libre روزنامه اصلی تحت نظارت دانشجویان این دانشگاه است. CISM-FM ایستگاه رادیویی مستقلی از دانشجویان دانشگاه مونترال است و توسط اتحادیه دانشجویی اداره می شود.

 

معروف ترین دانش آموختگان این دانشگاه چه کسانی هستند؟

از مشاهیری که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می توان به روژه گیمن برنده جایزه نوبل پزشکی، دنی آرکان برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان، پیر ترودو نخست وزیر اسبق کانادا، هانس زیله متخصص غدد درون ریز که اولین بار ارتباط میان استرس و بیماری ها کشف کرد در این دانشگاه مشغول به تدریس بود، اشاره کرد.

هانس زیله (۱۹۸۲-۱۹۰۷)

برای اطلاعات بیشتر نیز میتوانید به سایت رسمی دانشگاه با آدرس www.umontreal.ca مراجعه کنید.