معرفی دانشگاه های کانادا و آمریکا

این قسمت : دانشگاه تورنتو

در معرفی دانشگاه های کانادا چه بخواهیم و چه دوست نداشته باشیم باید اول از همه سری بزنیم به مادر مراکز آکادمیک کانادا یعنی دانشگاه تورنتو. این دانشگاه با فاصله از دیگر دانشگاه های کانادا در رده ی اول دانشگاه های این کشور قرار گرفته و همچین در رنکینگ جهانی هم با رتبه ی ۲۵ جزو دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه در ضمن اولین دانشگاه و مرکز آکادمیک تاسیس شده در کانادا هم است (۱۸۲۷)، و البته بیشترین بودجه تحقیقی و دانشگاهی دولتی را هم دریافت می کند.

نقشی درخشان در تولید علم

البته لازم است بدانیم که نقش دانشگاه تورنتو در تولید علم در یکصد سال گذشته هم درخشان است. کشف انسولین توسط بنتینگ و مکلید در سال ۱۹۲۱ و سلول‌های بنیادی در سال ۱۹۶۳ دو کشف بسیار مهم در رشته پزشکی هستند که هر دو در این دنشگاه به وقوع پیوست. پیوند ریه به صورت تکی و بعدها دوتایی هم در دهه ی ۸۰ در این دانشگاه انجام شده است.

همچنین محل توسعه نخستین میکروسکوپ الکترونی، یادگیری عمیق، فناوری چندلمسی، و شناسایی اولین سیاه‌چاله ماکیان ایکس یک و توسعه ان پی کامل دانشگاه تورنتو بوده ‌است.


برای ارزیابی شرایط مهاجرت به کانادا،

این فرم را تکمیل کنید. (رایگان)


در طول جنگ دوم جهانی هم لباس ضد شتاب را توسعه داد، لباسی که توسط خلبانان هواپیماهای جنگنده متفقین پوشیده می‌شده و بعدها توسط فضانوردان به کار برده شد. همچنین این دانشگاه با توسعه تکنیک نورافشانی شیمیانی مادون قرمز، تجزیه و تحلیل رفتار انرژی در واکنش‌های شیمیایی را بهبود بخشید.

ده جایزه نوبل در دانشگاه تورنتو

در کنار تمامی اینها در میان دانش آموختگان و استادان این دانشگاه نام ده برنده جایزه نوبل به چشم می خورد. از جمله ویلیام فالکنر نویسنده معروف آمریکایی که مدتی در این دانشگاه به آموزش خلبانی مشغول بود.

اپیزود اول : معرفی دانشگاه مک گیل در مونترال

سومین کتابخانه بزرگ دانشگاهی

وجود تعداد زیادی کتاب در یک دانشگاه امتیاز بزرگی برای آن دانشگاه است. کتابخانه های دانشگاه تورنتو مجموعا سومین سیستم بزرگ کتابخانه دانشگاهی در آمریکای شمالی، پس از دانشگاه های هاروارد و ییل است که براساس تعداد مجلات اندازه گیری شده است که شامل بیش از ۱۲ میلیون کتاب چاپی، ۱.۹ میلیون کتاب دیجیتال، بیش از ۱۶۰،۰۰۰ عنوان مجله و نزدیک به ۳۰،۰۰۰ متر فضا برای بایگانی است. بزرگترین کتابخانه، کتابخانه روبرتز، حدود پنج میلیون جلد کتاب را در خود جای داده است که مجموعه اصلی علوم انسانی و اجتماعی را تشکیل می دهد.

شرایط ورود به چنین دانشگاهی قطعا سخت خواهد بود،


برای ارزیابی شرایط مهاجرت به کانادا،

این فرم را تکمیل کنید. (رایگان)


حداقل معدل قابل قبول برای متقاضیان کارشناسی ۳.۶ در مقیاس 4.0 OMSAS است. بر اساس آمار پذیرش اخیر، معدل ۳.۸ یا بالاتر برای پذیرش رقابتی در نظر گرفته شده است. برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی، حداقل معدل قابل قبول ۳.۰ در مقیاس 4.0 OMSAS است.

این را هم باید افزود که رشته های مربوط به علوم مهندسی در دانشگاه تورنتو از جمله سخت ترین رشته های دانشگاهی کانادا است. پس اگر می خواهید در این رشته ها در دانشگاه تورنتو تحصیل کنید جهت پذیرش باید سابقه و معدل بسیار بالایی داشته باشید.مسابقه موسیقی با ۱۰۰۰دلار کانادا جایزه نقدی ( امتیاز دهید)


در ضمن اکثر فارغ التحصیلان این دانشگاه معتقدند ادامه ی تحصیل و ماندن در این دانشگاه بسیار مشکل تر از ورود به این دانشگاه است.

معرفی دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو

در پایان یکی از دانشکده های این دانشگاه را معرفی می کنیم. دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو در سال ۱۸۴۳ تأسیس‌شده است و در مرکز شهر تورنتو قرار دارد. این دانشکده یکی از قدیمی‌ترین  مؤسسات آموزش پزشکی در کانادا است، و به سبب کشف انسولین، سلول‌های بنیادی و  اولین پیوند ریه شهرت و اعتباری جهانی دارد. دانشکده پزشکی در رتبه‌بندی وب‌سایت تایمز (THE) در بین دانشگاه‌های برتر پزشکی دنیا در رتبه ششم و در رتبه‌بندی وب‌سایت QS در رتبه سیزدهم قرارگرفته است.


برای ارزیابی شرایط مهاجرت به کانادا،

این فرم را تکمیل کنید. (رایگان)


در سال ۲۰۲۰، دانشگاه تورنتو در رتبه بندی QS رتبه اول پزشکی در کانادا را کسب کرد. همچنین در رتبه بندی دانشگاه های ملی تایوان در سال ۲۰۲۰ در سه دانشگاه برتر جهان برای پزشکی بالینی قرار گرفته است. و در ماه نوامبر، دانشکده پزشکی تورنتو توسط U.S. News & World Report در میان پنج دانشکده برتر پزشکی جهان قرار گرفت.


شرایط ورود به دانشکده پزشکی چیست؟

برای ورود به رشته پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو باید سابقه تحصیلی در دانشگاه داشته باشید، و نمی‌توان از دبیرستان برای این رشته اقدام نمود. درصورتی‌که با مدرک کارشناسی قصد ثبت‌نام در این رشته را داشته باشید مدرک شما باید معادل مدرک کارشناسی چهارساله در کانادا باشد، و ریزنمرات شما توسط WES ارزیابی شوند.

در دوره کارشناسی شما باید دو درس در زمینه علوم طبیعی و یک درس در زمینه علوم انسانی، علوم اجتماعی و یا زبان گذرانده باشید. حداقل معدل موردقبول ۳.۶ از چهار و یا شانزده به بالا است. حداقل نمره آزمون MCAT موردقبول ۱۲۵ در هر بخش است. نمره یک بخش می‌تواند ۱۲۴ باشد.


سازمان مهاجرتی شایا

مشاور تلفنی – تماس: ۹۲۰۸۲۰۰۴۷۴

برای ارزیابی رایگان، این فرم را تکمیل کنید.


درصورتی‌که با مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا برای تحصیل پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو اقدام می‌کنید، ارائه مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا همچنین ارزیابی ریزنمرات توسط WES الزامی است. در دوره کارشناسی ارشد و یا دکترا باید حداقل دو درس در زمینه علوم طبیعی و یک درس در زمینه علوم انسانی، علوم اجتماعی و یا زبان گذرانده باشید. حداقل معدل سه از چهار و یا پانزده به بالاست. حداقل نمره آزمون MCAT موردقبول ۱۲۵ در هر بخش است. نمره یک بخش می‌تواند ۱۲۴ باشد.