تو ماه گذشته بیشتر صحبت رسانه‌های مختلف اعم از حقیقی و مجازی در محور ازدواج جوونا و وام ازدواج و تشویق به فرزند آوری و بحث‌های مربوط به چندهمسری بود و به طور کلی خیلی روی زوج‌های جوون خصوصا آقا دومادا تمرکز شده بود. در عین حال مسوولین هم بیکار ننشستن و در حمایت از این موضوع و تشویق جوونا به ازدواج؛ دومادای شاخ و شمشادو به کار مشغول کردن، اونم چه شغلای توپی!


این طنز را با صدای نویسنده گوش دهید

 


 


جا داره من همین جا از بابت این کار سریع و فوری و اثرگذار از این عزیزان تشکر کنم حقا که با این کارشون با یک تیر دو هدفو زدن؛ به این معنی که هم عده‌ای آقا دومادو سرکار بردن و هم یکی از وعده‌های مهم خودشونو محقق کردن و اونم مشکلات اقوام بود که خوشبختانه الان اکثر اقوام مسوولین دارن سامون می‌گیرن و این معضل داره حل می‌شه.


هفته گذشته که این موضوعو برای یکی از دوستام توضیح می‌دادم گفت:

مشکل اینجاست فقط کسایی پست می‌گیرن که دوماد خودشون باشن.

من در جواب گفتم:

چه اشکالی داره؟ دوماد ما و دوماد اونا نداره که! صبح تا پایان وقت اداری دوماد ما هستن بعدش هم دوماد اونا. این چیزا زیادمهم نیست، مهم اینه که ببینیم تو مدت تصدیشون چقدر می تونن کارشونو به خوبی انجام بدن و تو این وضعیت حساس شیوع ویروس کرونا لااقل نذارن مردم تو صف بمونن!
از همایون حسینیان بخوانید:‌

آمارهای عجیب ولی واقعی

خاطرات یک طالب

کاری کنن که هم مردم بتونن دنبال نون بدوئن و هم اونا بتونن از مجاری خودشون پیگیر وضعیت مردم باشن. به هر رو این عزل و نصب‌ها همگی مشوقیه برای ازدواج جوونا البته جوونای عزیز باید بدونن که بعد از اینکه متاهل شدن و همسر اختیار کردند فقط باید به نصب فکر کنند و فکر عزلو از سرشون دور کنن.

در مورد فرزندآوری هم من پیشنهاداتی دارم که بلکه مشوقی بشه برای زوجا، مثلا می‌شه طرحی پیاده کرد که نه تنها اعضای خانواده بلکه فامیل و دوست و آشنا به زوجا فشار وارد کنن که بیشتربچه‌دار بشن.

اونم به این صورته که شبیه این شرکتهای هرمی به هر زوجی به ازای هر بچه به دنیا آوردن صدمتر زمین اهدا کنیم بعد بچه‌هاشون که ازدواج کردند به ازای هر نوه پنجاه متر زمین بهشون اهدا بشه و در ازای هر نتیجه بیست‌وپنج مترو همینجوری ادامه پیدا کنه و به این ترتیب یک زوج طی سه چهار نسل با حداقل چهار فرزند در هر خانواده‌ی زیرمجموعه، صاحب املاک زیاد میلیاردی می‌شن.

مطمئنم با پیاده کردن این طرح دیگه نقل محافل به جای صحبت در مورد مشکلات مختلف، فقط پرزنت کردن زوجا به فرزندآوری باشه!