نگرانی بابت کار تابستانی

نخست وزیر جاستین ترودو امروز چهارشنبه شنبه ۲۹ آپریل، سخنان روزانه خود را اشاره به اینکه ماه می فرا رسیده و کلاس های درس تمام شده و تعداد کمی از امتحانات باقی مانده شروع کرد و گفت احتمالا دانش آموزان و فارغ التحصیلان امسال نگران پیدا کردن کار در تابستان برای تامین هزینه تحصیل در پاییز خود هستند. او گفت که دولت نگرانی آن ها را دیده و برای همین در هفته گذشته مبلغ ۹ میلیارد دلار به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.

جزییات برنامه دولت برای حمایت از دانش آموزان جویای کار تابستانی چیست؟

نخست وزیر ادامه صحبت هایش را به بسته جدید دولت از دانش آموزان اختصاص داد. این بسته حمایتی که (Canada Emergency Students Benefits (CESB نام دارد با هدف کمک مالی به دانش آموزانی که امسال با مشکل کمبود کار در تابستان برای تامین هزینه تحصیل مواجه هستند، شکل گرفته است.

  به هر دانش آموز ماهانه ۱۲۵۰ دلار از ماه می تا آگوست توسط CRA پرداخت می شود. اما اگر دانش آموز در تابستان از یک سالمند و یا شخص ناتوان هم مراقبت کند یا افراد وابسته به خود مثل فرزند داشته باشد، مبلغ دریافتی او ۱۷۵۰ دلار افزایش می یابد.

اگر دانش آموزی مشغول به کار شود و ماهانه تا ۱۰۰۰ دلار درآمد داشته باشد نیز واجد شرایط دریافت این کمک هزینه خواهد بود. دیگر اجزای این بسته حمایتی ، افزایش تعداد مشاغل تابستانی و نیز افزایش کمک هزینه تحصیلی است که مجموع این حمایت ها بالغ بر ۹ میلیارد دلار ارزش دارد. به هر دانش آموز ماهانه ۱۲۵۰ دلار از ماه می تا آگوست توسط CRA پرداخت می شود.

اما اگر دانش آموز در تابستان از یک سالمند و یا شخص ناتوان هم مراقبت کند یا افراد وابسته به خود مثل فرزند داشته باشد، مبلغ دریافتی او ۱۷۵۰ دلار افزایش می یابد. این مبلغ چه زمانی پرداخت می شود؟ نخست وزیر در ادامه سخنان خود گفت که با احزاب در حال کار بر روی لایحه قانونی مرتبط هستند و به زودی به پارلمان می رود تا مجوز لازم برای پرداخت این کمک هزینه را دریافت کند و پس از آن پرداحت های شروع خواهد شد.

اما به گفته ترودو، این فقط بخشی از کمک های دولت به دانش آموزان است. در این ارتباط او گفت که تعداد ۷۶ هزار شغل دیگر برای دانش آموزان در تابستان توسط دولت ایجاد می شود. این مشاغل افزون بر شغل هایی است که قبلا ایجاد شده است.

همچنین وی وعده داد که کمک هزینه تحصیلی دولت به دانش آموزان خانواده های با درآمد کم و متوسط در سال آتی به دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد. جاستین ترودو همچنین گفت دانش آموزانی که به صورت داوطلبانه در مبارزه با کووید-۱۹ خدمت کنند، بر اساس ساعت کاری خود ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار دریافت خواهند کرد.

حمایت دولت از خانواده ها ادامه دارد

نخست وزیر در ادامه سخنان امروز خود یادآوری کرد که زمان پرداخت مالیات برای کسانی که واجد شرایط پرداخت هستند، ماه ماه آگوست تعویق افتاده است. وی همچنین گفت که با دولت (Canada Child Benefit (CCB و Tax Credit را افزایش داده است تا کمک بیشتری از کسانی که به دلیل شیوع بیماری با مشکلات اقتصادی روبه رو هستند، به عمل آید. CCB در ماه می پرداخت می شود.

خبر خوب نخست وزیر جاستین ترودو

در پایان سخنانش گفت که با مسئولین بهداشت و درمان ضحبت داشته و خوشبختانه اخبار خوبی مبنی بر توقف رشد بیماری در سراسر کانادا دریافت کرده است. او گفت که تلاش های همه مردم نتیجه بخش بوده و درخواست کرد تا زمان شکست کامل کووید-۱۹ ، کماکمان در خانه بمانیم، دست ها را به صورت مرتب بشوییم و در حداقل ۲ متر فاصله را در جامعه حفظ کنیم. در ادامه نخست وزیر به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.