نخست وزیر جاستین ترودو امروز جمعه ۱۷ آپریل ، سخنان روزانه خود را با اعلام اینکه به درخواست کبک، ۱۲۵ نفر از نیروهای مسلح آموزش دیده برای کمک به کارد درمانی در خانه های نگهداری از سالمندان به آن استان اعزام شده اند، آغاز کرد و گفت که در صورت نیاز از نیروهای صلیب سرخ و نیز داوطلبان متخصصی که ثبت نام کرده اند نیز استفاده خواهد شد.

نخست وزیر همچنان اعلام کرد که شرکت بل کانادا تعداد ۱.۵ میلیون عدد ماسک N95 را هدیه کرده که به زودی در اختیار کارد درمانی قرار خواهد گرفت و این محموله به میلیون ها ماسکی که در طول این هفته به سراسر کشور ارسال شده است، اضافه می شود. جاستین ترودو در ادامه از کمک های جدید برای مقابله با بحران کووید-۱۹ یاد و سخنان خود را بخش انرژی شروع کرد.

حمایت از بخش انرژی

او گفت که دولت فدرال مبلغ ۱.۷ میلیارد دلار برای شرکت های فعال در حوزه انرژی در آلبرتا ، بریتیش کلمبیا و ساساچوان اختصاص داده تا برای تمیز کردن چاه های متروک که دیگر از آن ها استفاده نمی شود، استفاده کنند. این کار نه تنها باعث می شود که خیلی ها فوری به کار برگردند، بلکه نقش مهمی نیز در احیای زمین های کشاورزی و محیط زیست به همراه خواهد داشت. وی ابراز امیدواری کرد که این کار در آلبرتا به تنهایی ۵۲۰۰ شغل ایجاد می کند.

هزاران شغل تابستانی برای جوانان

مبارزه با آلودگی هوا

نخست وزیر ترودو همچنین گفت که دولت مبلغ ۷۵۰ میلیون دلار برای مبارزه با آلودگی های ناشی از متان به شرکت های فعال استخراج نفت و گاز در دریا در نیوفاندلند و لابرادور اختصاص داده است.

 

پرچم نیوفاندلند و لابرادور

بسته های حمایتی از کسب و کارهای کوچک

نخست وزیر در ادامه سخنان امروز خود اعلام کرد که دولت مبلغ ۹۶۲ میلیون دلار به آژانس های توسعه منطقه ای (Regional Development Agencies) اختصاص داده تا از کسب و کارهای کوچک محلی که شرایط استفاده از تسهیلات اعلام شده قبلی را ندارند،

استارت آپ ها

حمایت کنند. وی همچنین بیان داشت که ۲۷۰ میلیون دلار دیگر نیز برای حمایت از استارت آپها و کسب و کارهای نوپا که واجد شرایط یارانه حقوق نیستند، در نظر گرفته است.

حمایت از اهل فرهنگ و هنر

خبر مهم دیگر امروز نخست وزیر این بود که دولت معادل ۵۰۰ میلیون دلار به Heritage Canada برای حمایت از اهالی فرهنگ و هنر و ورزشکاران که از شرایط فعلی آسیب دیده اند اختصاص داده است.

نخست وزیر در پایان گفت که CERB به حمایت از مردم ادامه خواهد داد و تا کنون بیش از ۷.۵ میلیون نفر از آن کمک دریافت کرده اند و گفت به زودی که آمار و اطلاعات مرتبط با عملکرد دولت برای اطلاع و ارزیابی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت. در ادامه نخست وزیر ترودو به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.