با وجودی که شرکت آمریکایی «Orbital Assembly» سال گذشته اعلام کرده بود اولین هتل فضایی را سال ۲۰۲۶ راه‌اندازی می‌کند، اکنون بنیاد گیت‌وی (Gateway) ادعا می‌کند این شرکت در سال ۲۰۲۷ اولین هتل فضایی را افتتاح خواهد کرد.

بنیاد گیت‌وی با هدف ساخت اولین هتل فضایی کار خود را آغاز کرد و اکنون طبق شواهد موجود به نظر می‌رسد تلاش می‌کند تا اولین هتل فضایی جهان را افتتاح کند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، اولین اقامتگاه فضایی دارای جاذبه‌های بصری فوق‌العاده‌ای خواهد بود می‌تواند پذیرای حدود ۵۰۰ نفر مهمان به صورت همزمان باشد. همچنین این هتل دارای سالن بدنسازی، رستوران و تمام امکانات رفاهی است که از یک هتل در روی زمین انتظار می‌رود.

این بنیاد در وب‌سایت خود نوشت:

ایستگاه وویجر با استفاده از فناوری‌های فضایی و آسایش زمین، تجربه‌ای بی‌نظیر در تاریخ ایجاد می‌کند. جاذبه شبیه‌سازی شده نیز امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، حمام، اتاق خواب و … را فراهم می‌کند که شبیه به زمین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساختار آن از دو حلقه متحدالمرکز  تشکیل شده است که توسط چندین پره به یکدیگر متصل شده‌اند و از حلقه مسکونی متشکل از ماژول‌های بزرگ‌تر پشتیبانی می‌کند. حلقه بیرونی به نوعی ستون فقرات ایستگاه خواهد بود و دارای نوعی لوله داخلی است که پیوند پنل‌های خورشیدی، رادیاتورها و سیستم حمل و نقل ریلی را فراهم می‌کند.

به بیان دیگر می‌توان گفت حلقه اتاق‌ها از مجموعه‌ ماژول‌های تحت فشار بزرگ دیگری تشکیل شده است که به یکدیگر متصل شده‌اند. همچنین کلیه امکانات رفاهی این هتل مانند سالن بدنسازی، آشپزخانه و رستوران که قبلا ذکر شد، برای تنظیم جاذبه و ریزجاذبه خود از ماژول Crew Quarters استفاده می‌کند.

برای مطالعه بیشتر:

ایلان ماسک و شهرک سازی بر روی مریخ

اولین فضانورد زن تا ۲۰۲۴ به ماه خواهد رفت

ناسا برای یکسال زندگی در مریخ استخدام می‌کند

هزینه اقامت در هتل فضایی

طبق گزارش نشنال جئوگرافیک به زبان اسپانیایی، هزینه اقامت و خواب سه روزه در میان ستارگان حدود ۵۰۰۰ دلار خواهد بود.

 

سال گذشته نیز در خبر مشابه دیگری عنوان شده بود که شرکت آمریکایی «Orbital Assembly» در آینده نزدیک اولین هتل فضایی لوکس در منظومه شمسی را می‌سازد که امکان پیاده‌روی در فضا، شرکت در کنسرت‌ها و غذاهای مناسب را برای توریست‌های فضایی فراهم می‌کند. افراد برای اینکه به مدت سه و نیم روز در این هتل اقامت داشته باشند، باید ۵ میلیون دلار هزینه کنند.