همزمان با حضور  گورکن  در بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم چیچستر انگلستان، دومین پوستر انگلیسی این فیلم با طراحی عرفان بهکار و موسیقی متن فیلم به آهنگسازی مهدی پناهی و به‌صورت بین‌المللی منتشر شد.

به گزارش پلاک۵۲، فیلم سینمایی  گورکن  به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی و تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران، ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) و جمعه ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد) در دو نوبت در بخش رقابتی سینمای جهانِ بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم چیچستر انگلستان به نمایش در آمد و همزمان با حضور  گورکن  در این جشنواره بین‌المللی از دومین پوستر انگلیسی این فیلم با طراحی عرفان بهکار رونمایی شد.

 نظم نوین  (برنده شیر نقره‌ای جایزه بزرگ هیأت داوران ونیز ۲۰۲۰)،  تکه‌های یک زن  (نامزد شیر طلایی ونیز ۲۰۲۰ و نامزد اسکار و گلدن گلوب ۲۰۲۱)،  مردی که پوستش را فروخت  (برگزیده ونیز ۲۰۲۰ و نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی ۲۰۲۱)،  ما اینجا هستیم  (منتخب کن ۲۰۲۰) و  سُعاد  (منتخب کن ۲۰۲۰ و برگزیده ترایبکا ۲۰۲۱) از جمله آثار شاخص در بخش سینمای جهان این جشنواره محسوب می‌شوند.

فیلم سینمایی «گورکن» هفته آینده نیز در بخش مسابقه هفتمین جشنواره فیلمسازان جدید میدلبری آمریکا و پانزدهمین جشنواره فیلم پنج دریاچه آلمان به نمایش درخواهد آمد.

بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم چیچستر از تاریخ ۱۲ تا ۲۸ آگوست ۲۰۲۱ (۲۱ مرداد تا ۶ شهریور ۱۴۰۰) به‌صورت حضوری در شهر چیچستر انگلستان برگزار خواهد شد.

مطالعه کنید:

لبخند ماسک ایرانی در جشنواره آمریکایی

فروش میلیاردی چهاردهمین حراج تهران اعلام شد

شراکت معاونت حیا در بخش ادبیات و سینمای ارشاد با بزرگترین تولیدکننده دستمال توالت در جهان

 گورکن  به‌تازگی در ایران در پلتفرم‌های نماوا و فیلیمو بصورت آنلاین به نمایش درآمده و مخاطبان خارج از کشور نیز می‌توانند آن را با زیرنویس انگلیسی در پلتفرم تلویکا تماشا کنند.

ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی نیا، گوهر خیراندیش، بهنوش بختیاری و رضا بهبودی بازیگران فیلم گورکن هستند.

رونمایی از آلبوم موسیقی  گورکن به صورت بین‌المللی 

همچنین آلبوم موسیقی متن این فیلم به آهنگسازی مهدی پناهی از سه‌شنبه ۲۶ مردادماه همزمان با نمایش این فیلم در ایران و خارج از ایران، علاوه بر انتشار به‌صورت دیجیتال، در پلتفرم‌های مرجع موسیقی جهان مانند iTune، Spotify، YouTube،Amazon music  و…، در وب اپلیکیشن، اپلیکیشن اندروید و رادیو  سُرناهنگ ، منتشر شده و هنرمندان و هنردوستان در سراسر جهان می‌توانند به صورت آنلاین این آلبوم را شنیده و یا به صورت تک‌تِرَک آن را خریداری کنند.


انتشارات موسیقی (CIMP) با نام کامل Canadian International Music Publication Inc یک کمپانی کانادایی- ایرانی است که بخشی از فعالیت آن انتشار آثار موسیقی ایرانی و موسیقیدانان مستقل، در سبک‌های مختلف، با هدف شناساندن نسل دیگری از موسیقیدانان ایرانی به ایرانیان و غیر ایرانیان سراسر جهان است.

سابقه همکاری مهدی پناهی با کمپانی (CIMP) به انتشار آلبوم‌های موسیقی متن و تک ترک‌های دیگری که او آهنگسازی کرده، برمی‌گردد.

آلبوم  گورکن  پس از آلبوم  بر فراز علفزار  که شامل موسیقی متن فیلم‌هایی است که او آهنگسازی کرده، دومین آلبومی است که توسط کمپانی (CIMP) در کشور کانادا منتشر می‌شود.

آثار منتشر شده توسط (CIMP) در سراسر جهان قابل دسترسی، خریداری و شنیدن هستند.