امیر یعقوبی متولد ۲۹ مهر ۱۳۷۶در قزوین است و اصالتی اشکوری دارد. او فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران است و از کودکی به موسیقی و تئاتر بسیار علاقمند بوده است. امیر موسیقی را با آموختن اُرف نزد خانم فریده مدبر آغاز و از هفت سالگی نواختن سنتور را شروع می کند.

می گوید علاقه زیاد به استاد فرامرز پایور و استاد پرویز مشکاتیان دلیل اصلی سنتور نوازی او بوده است. او نواختن سنتور را نزد حسین میثمی، محمدرضا کاکاوند آغاز می کند و با محمد علی درافشانی آموخته ادامه می دهد. امیر در کنسرت های متعددی در مقام نوازنده، آهنگساز و تنظیم کننده حاضرین با هنر خود به وجد آورده است.

 

می گوید علاقه زیاد به استاد فرامرز پایور و استاد پرویز مشکاتیان دلیل اصلی سنتور نوازی او بوده است.

 

 

او به همراه تعدادی از دوستانش گروه موسیقی به نام دوچار را شکل داده اند که به زودی شاهد اولین تک تِرَک این گروه با نام مست و حیران خواهیم بود. امیر یعقوبی قطعه دیگری که در مرحله ی میکس و مستر به اسم آنگاه که برخیزم دارد که به زودی پخش خواهد شد. او همچنین آهنگسازی و تنظیم پروژه ای به اسم همین را در دست دارد که ترکیب زیبا و منحصر به فرد از موسیقی نواحی و عرفانی و الکترونیک است.

امیر یعقوبی هنرمندی صاحب سبک است. هنرمندی جوان که مهارت، استعداد و عشق را به زیبایی با هم در آمیخته و با ساز خود روح و جان آدمی را به شوق می آورد. او از آن هنرمندانی است که در تاریخ هنر ایران زمین جاودان باقی خواهند ماند.

امیر یعقوبی این اجرا را به همراهان پلاک۵۲ تقدیم می کند.