الکسا،‌بعد از ۲۵ سال بازنشسته می شود | پلاک ۵۲

آخرین شماره مجله پلاک52

نوشته ها


الکسا،‌بعد از ۲۵ سال بازنشسته می شود

استفاده از مطالب، تصویرسازی ها، عکس ها، فیلم ها و پادکست ها با ذکر منبع و لینک مستقیم به وب سایت پلاك 52 بلامانع است.

کیوسک

الکسا،‌بعد از ۲۵ سال بازنشسته می شود 

آمازون از تصمیم خود برای پایان‌دادن به فعالیت سرویس Alexa.com، ابزار تحلیلی و رتبه‌‌‌‌بندی وب‌سایت‌‌‌‌ها خبر داد. وب‌سایت الکسا در حالی بازنشست می‌شود که ۲۵‌سال از آغاز فعالیت آن می‌گذرد و در این سال‌ها توانسته خدماتی را در قالب رتبه‌‌‌‌بندی وب‌سایت‌های جهان براساس معیارهای مختلف و با توجه به اطلاعات دریافتی از برخی شرکای خود در حوزه اینترنت به کاربران ارائه دهد.

وب‌سایت Alexa.com علاوه‌بر سیستم رتبه‌‌‌‌بندی، سرویس‌‌‌‌های دیگری همچون ابزارهای تجزیه ‌‌‌‌و تحلیل SEO و آنالیز رقبا را نیز در اختیار مشترکان خود قرار می‌دهد. شرکت آمازون که مالکیت این وب‌سایت را برعهده دارد، اخیرا اعلام کرد که از ‌ماه مه سال آینده میلادی به فعالیت این سرویس خاتمه خواهد داد.

آمار مربوط به ۱۳ دسامبر ۲۰۲۱ می باشد.

 

در بیانیه این شرکت آمده است:

۲۵‌سال پیش، اینترنت الکسا را راه‌‌‌‌اندازی کردیم. پس از دو دهه کمک به شما در پیداکردن، دسترسی و تبدیل‌کردن مخاطب دیجیتال، تصمیم دشواری گرفتیم و قصد داریم تا Alexa. com را از یکم ‌ماه مه ۲۰۲۲ بازنشست کنیم.

از اینکه ما را به‌عنوان منبع اصلی برای بررسی محتوا، تحلیل رقابتی، تحقیق درباره کلمات کلیدی و موارد دیگر انتخاب کردید، سپاسگزاریم. البته آمازون پیشتر نیز در حال آماده‌‌‌‌سازی مقدمات این تصمیم بود و چند وقتی بود که دیگر درخواست مشترکان جدید را برای استفاده از سرویس‌‌‌‌های الکسا قبول نمی‌کرد، اما مشترکان فعلی می‌توانند تا روز یکم ‌ماه مه ۲۰۲۲ همچنان از خدمات این پلت‌فرم بهره‌‌‌‌مند شوند.

 

بر اساس رتبه بندی الکسا، پلاک۵۲ پربازدیدترین رسانه دیجیتال پارسی زبان در کانادا با بالاترین رتبه ۴۲۰۰، بیشترین تعداد بازدید کننده در کانادا معادل ۹۸.۳٪  و متوسط زمان صرف شده ۲۹ دقیقه  است.

الکسا در سال ۱۹۹۶ توسط بروستر کیل (خالق Internet Archive) تاسیس و در سال ۱۹۹۹ با ارزش ۲۵۰ میلیون دلار به آمازون فروخته شد. حال نیز پس از ۲۵ سال آنالیز اینترنت، برای همیشه با اینترنت خداحافظی می‌کند.

مطالب مرتبط