سربازارن کانادایی در خانه های سالمندان چه می کنند؟

نخست وزیر جاستین ترودو امروز پنچشنبه چهاردهم ماه می ، سخنان روزانه خود را با اشاره به نقش مهم نیروهای مسلح کانادا در ایجاد امنیت برای مردم آغاز کرد. او گفت  این نیروها همیشه و در هر شرایطی که لازم باشد، آماده خدمت و پذیرفتن ماموریت های خطرناک هستند از دو هفته پیش هم با حضور در مراکز نگهداری و مراقبت از سالمندان، در حال مبارزه با بیماری کووید-۱۹ هستند.

نیروهای مسلح لیاقت بهترین ها را دارند

نخست وزیر گفت به دلیل نوع کاری که این نیروهای مسلح در طول خدمت خود دارند، در دوران بازنشستگی با دردهای مزمن دست و پنجه نرم می کنند ما آن ها لیاقت زندگی بهتری دارند. به همین منظور نخست وزیر اعلام کرد که مرکزی برای درمان دردهای مزمن کهنه سربازان (Chronic Pain Centre Of Excellence For Canadian Veterans)  تاسیس شده است. نخست وزیر گفت که این مرکز بر روی تحقیقات و پژوهش های بین المللی برای مداوا و درمان این دردها تمرکز خواهد کرد.

دیدار با پرستاران

نخست وزیر ترودو همچنین بیان داشت که امروز با پرستاران در اتاوا دیدار خواهد کرد تا از جانب همه مردم از نقش بسیار مهم و فداکارانه ای که یک پرستار در کانادا در این دوران سخت برای محافظت از سلامت ما بر عهده دارد،‌ قدردانی کند.

تسهیلات دولت برای صیادان

جاستین ترودو در ادامه سخنانش از روزهای سختی که صیادان و پرورش دهندگان ماهی و فرآورده های دریایی با آن مواجه شده اند سخن گفت. او گفت که به دلیل شیوع بیماری، صیادان باید پروتکل های ایمنی را هم روی کشتی و هم در مراکز فرآوری در خشکی رعایت کنند که این کار آسانی برای این شغل نیست.

اگر درآمد صیادی تا ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده، دولت تا ۷۵ درصد ضرر او تا سقف ۱۰،۰۰۰ دلار را پرداخت می کند.

از سوی دیگر به دلیل کاهش قیمت و تقاضا،‌فشار مالی مضاعفی بر دوش آن ها و خانواده هایشان سنگینی می کند. اگر درآمد صیادی تا ۲۵ درصد کاهش پیدا کرده، دولت تا ۷۵ درصد ضرر او تا سقف ۱۰،۰۰۰ دلار را پرداخت می کند. برای همین دولت تصمیم گرفته که مبلغ ۴۷۰ میلیون دلار تحت عنوان Fish Harvesters Benefits برای حمایت از صیادان اختصاص دهد.

نخست وزیر همچنین اضافه کرد که دولت تا ۱۰،۰۰۰ دلار کمک بلاعوض برای صیادانی که کارفرمای خود هستند و نیاز به کمک دارند نیز در نظر گرفته است تا برایشان پلی باشد برای گذر از این دوران سخت.

نخست وزیر در ادامه خبرهای خوب خود برای صیادان گفت که اگر نگران وضعیت کاری خود در سال آینده هستید، تغییراتی برای بیمه بیکاری شما در نظر گرفته شده است. بر این اساس منافع بیمه بیکاری بر پایه درآمد سال گذشته شما محاسبه خواهد شد.

مردم از محصولات کانادایی استفاده کنند

نخست وزیر از همه مردم خواست که تولید کنندگان را با خرید محصولات غذایی کانادایی حمایت کنند.

ترودو همچنین اعلام کرد که مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به مزارع پرورش ماهی و فرآورده های دریایی نیز اختصاص پیدا کرده است. استفاده از محصولات کانادایی نخست وزیر از همه مردم خواست که تولید کنندگان را با خرید محصولات غذایی کانادایی حمایت کنند.

او گفت که محصولات غذایی کانادایی هم خوشمزه هستند و هم با خرید آن ها به تولید کنندگان کمک می کنید که آن ها هم غذا در سفره خود داشته باشند.

نخست وزیر در ادامه در خصوص حمایت های دولت از بومیان محلی سخن گفت و در پایان اعلام کرد که ابتدای ماه جون، تعدادی از پارک های ملی برای استفاده مردم بازگشایی خواهند شد.