قابلیت جدید تلگرام معرفی شد

پیام‌رسان تلگرام به تازگی خدماتی را ارائه کرده است که قابلیت برگزاری همایش هزار نفری را به مخاطبان ارائه می‌دهد. به نظر می‌رسد این امکان بخاطر شیوع کرونا اتفاق افتاده است تا برگزاری جلسات به صورت آنلاین را برای کاربران ساده‌تر کند.

تلگرام یکی از پیام‌رسان‌هایی است که همواره توانسته خدمات جدید و متنوعی را به مخاطبان خودش ارائه دهد و آن‌ها را راضی نگه دارد. این برنامه اخیرا یک به روزرسانی جدید داده و آن هم این است که سقف تماس ویدئویی را از ۳۰ نفر به ۱۰۰۰ نفر رسانده است به طوری که می‌توان با آن همایش برگزار کرد.


پلاک ۵۲ بررسی می کند :
آیا حسین رضازاده الگوی بن لادن بود؟

شهرام شهیدی


با توجه به همه گیری کرونای دلتا به نظر می‌رسد، این امکان یکی از نیازهای اساسی کاربران فضای مجازی بود احتمالا با در دسترس قرار گرفتن این خدمت جدید، کاربران تلگرام نسبت به قبل افزایش داشته باشد.

برگزار ی همایش، قابلیت جدید تلگرام

یکی از نکات مثبت این امکان جدید این است که از بین ۱۰۰۰ نفری که در تماس تصویری حضور دارند، ۳۰ نفر می‌توانند داده‌ها و اطلاعات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند.

 

بدون حامی کارت به ایران سفر نکنید –  تماس: ۷۷۸۹۲۹۵۳۶۲


در واقع تلگرام با این طرح تمام امکانات دیگر اپلیکیشن‌ها را به خود اضافه کرده است و اگر بتواند استوری یاهمان داستان را که در توئیتر و اینستاگرام موجود است، به نرم افزار خود اضافه کند، آن را تبدیل به یک اَبَر پیام‌رسان خواهد کرد.

چرا که تلگرام اخیرا مانند کلاب‌هاوس قابلیت ایجاد جلسه صوتی و مانند واتساپ قابلیت تماس صوتی و تصویری را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است. علاوه بر این موارد از دیگر خدمات این نرم‌افزار می‌توان به امکان ایجاد گروه، کانال، ربات، چت‌های محرمانه، تلگراف و ایجاد پوشه‌های سفارشی اشاره کرد.

این برنامه در سال ۱۳۹۲ و همزمان با ناکارآمد شدن وایبر به طور گسترده در دسترس مردم ایران قرار گرفت و در اردیبهشت ۱۳۹۷ فیلتر شد.

مطالعه کنید: جلسه بانک مرکزی ناکجا آباد

پیش از فیلترینگ، بیش از ۸۰ درصد از کاربران ایرانی از تلگرام استفاده می‌کردند و کسب و کارهای اینترنتی خود را در کانال‌ها و گروه‌های اینترنتی انجام می‌دادند. هرچند که پس از فیلترینگ تعداد اعضا کم نشد، اما عمده کسب و کارهای اینترنتی خدمات فروش خود را به صفحات اینستاگرامی انتقال دادند.

تبعات اقتصادی فیلترینگ احتمالی اینستاگرام چیست؟

در حال حاضر نیز بیش از ۴۰ میلیون نفر در این پیام‌رسان فعالیت می‌کنند. اما مجلس ایران به دنبال این است که کابران حتی با استفاده از فیلترشکن نیز نتوانند به آن وصل شوند. مجلس ایران این تصمیم را برای همه‌ی پیامرسان‌های خارجی و سرویس‌های اینترنتی اجرا می‌کند.