آلبوم  از روزهای نبودن  به آهنگسازی هومن دهلوی و خوانندگی سالار عقیلی بر اساس اشعاری از سیاوش کسرایی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش پلاک۵۲،  از روزهای نبودن  عنوان یکی از تازه ترین آثار موسیقایی به آهنگسازی هومن دهلوی (فرزند استاد حسین دهلوی)  و خوانندگی سالار عقیلی است که به تازگی در دسترس شنوندگان قرار گرفت.

هومن دهلوی، فرزند استاد حسین دهلوی

 از روزهای نبودن  دربرگیرنده هشت قطعه ارکسترال با نام‌های  زندگی زیباست  بر اساس شعری از سیاوش کسرایی،  هبوط  برای تنبور و ارکستر زهی،  نقش خیال  بر روی سه رباعی از خیام،  فانتزی برای پیانو و ارکستر زهی ،  خانه‌ام ابری است  بر اساس شعر نیما یوشیج،  فانتزی برای قانون و ارکستر ،  خواب دشت  برای نی و ارکستر زهی و هارپ و  سپیدار  بر روی شعری از بیژن ارژن است. همراهی قطعات آوازی با سالار عقیلی و تکنوازی سازها توسط وفا واقفی، داوود ورزیده، پریچهر خواجه و فراز کاویانی انجام گرفته است.

هومن دهلوی آهنگساز و تنظیم کننده  از روزهای نبودن  درباره نحوه شکل گرفتن این مجموعه گفت:

 از روزهای نبودن  شامل آثار با کلام و بی‌کلام است که در فاصله ی بیش از ۲ دهه ساخته شده‌اند. آثار با کلام بر مبنای علاقه شخصی‌ام به اشعار شاعران دوران مختلف شکل گرفته که هر کدام به شیوه‌ای متفاوت، با توجه به مفهوم و ظرایف شعری از لحاظ ملودی، هارمونی، فرم و سازبندی (ارکستراسیون) به نگارش درآمده است.


آثار بی‌کلام این مجموعه نیز با در نظر گرفتن لزوم تداوم اینگونه آثار، به خصوص برای ارائه شخصیت مستقل و توانایی سازهای ایرانی در مقام تک‌نواز در پیشگاه ارکستر ساخته شده‌اند.