دانشگاه کویینز در کینگستون در شرق انتاریو از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است که توسط کلیسای اسکاتلند با توجه به منشور ملکه ویکتوریا در سال 1842 با سیزده دانشجو و دو استاد تاسیس شد. این دانشگاه اولین دانشگاهی است در کانادا که زنان را در رشته های پزشکی پذیرا شد.

کویینز یک دانشگاه تحقیقاتی است و در زمینه پزشکی از برترین دانشگاه های کانادا پس از دانشگاه تورنتو است و در رشته هایی مانند فیزیک ذرات، تحقیقات بر روی سرطان و مهندسی ژئوفیزیک و انرژی های پاک و علوم اجتماعی مانند سلامت روان از دانشگاه های پیشرو در کانادا به حساب می آید.

 دانشگاه کویینز نهمین دانشگاه کانادا و دویست و چهل و ششمین دانشگاه جهان بر اساس رده بندی QS است.

دانشگاه کویینز در کینگستون

این دانشگاه دارای ده دانشکده اصلی است و هم اکنون دارای 24000 دانشجو است که در حدود 3400 نفر از آنها را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. این را با هم گفت که 91 درصد از فارغ التحصیلان این دانشگاه ظرف شش ماه پس از فارغ التحصیلی موفق به یافتن کار می شوند که نشان از اهمیت تحصیل در این دانشگاه دارد.

برای مطالعه شما : دانشگاه مک گیل

دانشگاه کویینز دارای 159000 فارغ التحصیل از 153 کشور است که نشان می دهد در بعد بین المللی نیز بسیار شناخته شده و موفق عمل کرده است.

 

دانشگاه کویینز بر اساس رتبه بندی QS در رده نهم دانشگاه های کانادا قرار دارد.

 

دانشگاه کویینز همچون دیگر دانشگاه های کانادا در زمینه کتابخانه بسیار غنی است. این دانشگاه دارای شش کتابخانه اصلی است، که دو میلیون و دویست هزار کتاب و نشریه و نقشه و سند را در خود جا داده است. همچنین این دانشگاه موزه ی زمین شناسی میلر را اداره می کند که در زمنیه آموزشی نیز فعال است. موزه دارای 865 فسیل است. در این موزه از فسیل تخم دایناسورها و تا فسیل های موجودات میکروسکپی چند میلیارد ساله یافت می شود.

دانشگاه کویینز در کینگستون

اهمیت این دانشگاه در اختیار داشتن استادان برجسته ای همچون آرتور بروس مک دونالد اختر فیزیکدان برجسته است که در سال 2015 برنده جایزه نوبل فیزیک شده و در این دانشگاه مشغول به تدریس است.

جما زامپروگنا بازیگر کانادایی که او را در سریال قصه های جزیره به یاد داریم، نیکلاس کمپل بازیگر فیلم هایی مانند ناهار عریان، جن گیر و پلی در دور دست، دیوید لوی ستاره شناس برجسته آمریکایی که دنباله های بسیاری از جمله دنباله ی معروف شومیکر-لوی 9 را کشف کرد، ایلان ماسک میلیاردر و کارآفرین مشهور و بنیانگذار شرکت هایی چون تسلا و پی بال و … از جمله فارغ التحصیلان موفق این دانشگاه هستند.

اگر این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کردید به شما تبریک می گوییم چرا که کینگستون یکی از پنج شهر برتر دانشگاهی در سطح جهان است و در میان برترین و هوشمندترین شهرهای کانادا برای زندگی است.

شعار دانشگاه کینز این است: خرد و ثبات.