معرفی دانشگاه های کانادا و آمریکا

این قسمت : دانشگاه مک گیل – مونترال

دانشگاه مک گیل یکی از معتبرترین دانشگاه های کانادا و در سطح جهانی نیز دارای اعتبار بسیار بالایی است. آخرین رتبه ی جهانی این دانشگاه در سال ۲۰۱۲۱ در رتبه بندی QS در سطح جهانی ۳۱ بوده و از این لحاظ پس از دانشگاه تورنتو با رتبه ی ۲۵ جهانی در رده ی دوم برترین دانشگاه های کانادا محسوب می شود و همچنین در کنار دانشگاه تورنتو از سال ۱۹۲۶ به عنوان تنها اعضای خارج از آمریکای عضو انجمن دانشگاه های آمریکایی (Association of American Universities) است.

در مورد این دانشگاه باید گفت که بیشترین درصد دانشجوی دکتری نسبت به جمعیت دانشجویی را در میان دانشگاه های کانادا دارا است.

دانشگاهی با شهرت جهانی

این دانشگاه شهرت بسیاری در خارج از کانادا دارد به طوری که از ۱۵۰ کشور پذیرای دانشجو است، و تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار فارغ التحصیل داشته است. در ضمن اگر مایلید بعد از فارغ التحصیلی خیلی سریع جذب بازار کار شوید فارغ التحصیلی از این دانشگاه شما را خیلی سریع به بازار کار می رساند.


مشاوره و ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا
( تحصیلی، اسپانسرشیپ، اکسپرس انتری، استارت آپ، سرمایه گذاری، ویزای کار، ثبت شرکت و شهروندی کانادا)  تماس: ایران / کانادا


یک تحقیق نشان داده است که ۸۵ درصد فارغ التحصیلان هنر، ۹۵ درصد فارغ التحصیلان رشته های مهندسی، ۹۱ درصد کسانی که پزشکی خوانده اند، ۸۲ دصد کسانی که در رشته های علوم پایه و سرانجام ۹۲ درصد تمام کسانی که در این دانشگاه مدرک دکترا دریافت کرده اند، ظرف دو سال پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شده اند.

برای مطالعه شما :‌ مهاجرت و روابط

هیات علمی و استادان مک گیل

در میان فارغ التحصیلان و اعضای هیات علمی و استادان این دانشگاه ۱۲ نفر برنده جایزه نوبل به چشم می خورند که از جمله ی مشهورترین آنها ارنست رادفورد فیزیکدان برجسته انگلیسی است که هسته ی اتم را در زمانی که در دانشگاه مک گیل به عنوان استاد مشغول به تدریس بود کشف کرد.

پروفسور رضا در مک گیل

لشک کولاکوفسکی فیلسوف برجسته لهستانی مدتی استاد مدعو در این دانشگاه بود، پروفسور فصل الله رضا از برجسته ترین مهندسان جهان، استاد دانشگاه مک گیل بود، فردریک سودی برنده جایزه نوبل شیمی ۱۹۲۱، کری دریک نسل شناس اولین زنی بود که در یک دانشگاه کانادایی به مقام استادی رسید، جیمز نای اسمیت مبدع ورزش بسکتبال هم در مک گیل تحصیل کرده و مدتی هم استاد تربیت بدنی همین دانشگاه بود، شیامالا گوپالان بیولوژیست پزشکی و مادر کاملا هریس معاون رییس جمهوری آمریکا از استادان دانشگاه مک گیل کانادا بوده است.

لاورا ریگان بازیگر کانادایی و همسر فرهاد صفی نیا کارگردان و فیلمنامه نویس ایرانی مقیم امریکا، مانی حقیقی بازیگر و کارگردان، آرتور اریکسون معمار برجسته که از آثارش می توان به موزه ی مردم شناسی ونکوور اشاره کرد، لئونارد کوهن ترانه سرا و خواننده برجسته از جمله فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند.