آرش متعارفی – با نام هنری وارَش – در تاریخ دوم مرداد سال ۱۳۷۴ در قزوین متولد شد تا ۱۰ سالگی در این شهر زندگی و سپس به کرج مهاجرت کرد . علاقه و استعداد به موسیقی در او ذاتی است به نحویکه خودش نواختن کیبورد را از پنج و گیتار را از پانزده سالگی شروع کرده و حالا هر دو ساز را با مهارت می نوازد . آرش شانزده سال بیشتر نداشته که اولین ترانه خودش را می نویسد و برایش به زیبایی ملودی می سازد. او در ادامه راه خود، تئوری و هارمونی را از عماد ساعدی یاد می گیرد و فعالیت هنری خود را به صورت جدی شروع می کند.

پلاک۵۲ را در اینستاگرام دنبال کنید

ورود به دنیای موسیقی

آرش در سال ۱۳۹۰ با یکی از خوانندگان و نوازندگان خوب گیتار در ایران – علیرضا الیاسوند- آشنا می شود و برای اولین آلبوم او، ترانه می سراید و ملودی می سازد و با این کار، به صورت رسمی پا به دنیای موسیقی می گذارد.

آرش متعارفی (وارش)

سبک موسیقی وارش

پس از آن وارَش به علت علاقه ای که به سبک کانتری و راک و تلفیق این دو سبک در خود احساس می کند، به تدریج فعالیت هایش را در حوزه پاپ کاهش می دهد. او بعد از سالها فعالیت به عنوان ترانه سرا و آهنگساز و نوازنده گیتار در نهایت در سال ۱۳۹۵ تصمیم به اجرای آهنگ ها با صدای خودش می گیرد و اولین قطعه را با تنظیم و نوازندگی عماد ساعدی به نام آخرین قرار منتشر می کند که همان موقع بسیار مورد توجه قرار می گیرد. در ادامه وارَش دو قطعه ی دیگه با نام های دنیای بعد از تو و آخرین ِ ما را منتشر می کند. او حالا در حال کار بر روی نسخه آکوستیک این قطعات و چند قطعه دیگر است و طرفدارانش امیدوار هستند تا اولین آلبوم او را تا پایان امسال در دسترس خود داشته باشند.

به کانال پلاک۵۲ در تلگرام بپیوندید

طلوع رنگ ها

یکی از کارهای ارزشمند وارَش، انتشار قطعه ای به نام طلوع رنگ ها در پاییز ۱۳۹۸ بود. خودش می گوید در جریان اتفاقات ناخوشایند در پاییز سال گذشته که نتیجه آن سکوتی توأم با اندوه در جامعه بود، تصمیم می گیرد با انتشار این قطعه مردم را به کنار گذاشتن غصه و داشتن امید دعوت کند. طرفدارانش این اقدام او را موثر می دانند و از آن به نیکی یاد می کنند.

آلبوم جدید وارَش با لیبل زنگ رکوردز

I Lost the Moon (گوش کنید)

وارَش، یک هنرمند کامل است و عاشقانه به موسیقی نگاه می کند. او مهارت و استعدادی کم نظیر در نوازندگی، ترانه سرایی و ساخت ملودی هم دارد. وارَش از آن دسته هنرمندان جوانی است که نسل آینده موسیقی ایران را می سازند. آینده ای که زیباست و هارمونی به آن رنگ خواهد بخشید.

وارَش، این اجرا را به همراهان پلاک۵۲ تقدیم می کند